20.3 C
Lutsk
Субота, 15 Червень, 2024
Всі новини Календар

13 січня 2024 року – календар з повчанням

Cедмиця 32 після П’ятидесятниці Святки.
Субота після Різдва Христового і перед БогоявленнямВіддання свята Різдва Христового. Прп. Меланії Римлянині (439). Свт. Петра Могили, митр. Київського (1646). Сщмч. Михаїла Березина пресвітера (1937); мч. Петра Троїцького (1938). Свт. Досифея, митр. Загребського (1945) (Серб.).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Суботи після Різдва Христового: 1Тим. 6:11-16 (зач. 288); Суботи перед Богоявленням: 1Тим. 3:14-4:5 (зач. 284). Єв.: Суботи після Різдва Христового: Мф. 12:15-21 (зач. 46 від полу); Суботи перед Богоявленням: Мф. 3:1-11 (зач. 5).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Дім Божий, який є Церква Бога живого, стовп і утвердження істини” (1 Тим. 3:15). Отже, нам нічого крутити очима туди й сюди, щоб вигледіти, чи немає десь істини. Вона – близько. Будь в Церкві, дотримуйся всього, чого вона дотримується, – і будеш в істині, матимеш істину й житимеш за нею та в ній і, внаслідок того, істинного будеш сповнений життя. Поза Православною Церквою немає істини. Вона єдина вірна хранителька всього заповіданого Господом через святих апостолів, і є тому справжньою Апостольською Церквою. Деякі люди втратили Церкву Апостольську і, позаяк через християнську свідомість носять переконання, що лише Апостольська Церква може правильно зберігати й вказувати істину, надумали самі побудувати таку церкву і побудували, і ім’я їй таке дали. Ім’я дали, а сутності передати їй не могли, бо Апостольська Церква створена за благоволінням Отця Господом Спасителем благодаттю Святого Духа через апостолів. Людям такої вже не створити. Ті, хто думають створити таку, уподібнюються до дітей, котрі в ляльки граються. Якщо немає на землі істинної Апостольської Церкви, нічого й труди витрачати над створенням її. Але, дякувати Господеві, Він не попустив воротам пекла здолати Святу Апостольську Церкву. Вона є і перебуватиме, за обітницею Його, до кінця віку. І це є наша Православна Церква. Слава Богу!

Вас може зацікавити

Вітання єпископу Камінь-Каширському Афанасію з Днем Ангела

Редактор Головний

22 липня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Єпископ Афанасій звершив Чин похорону новопреставленого прот. Василія Дудара

Редактор Головний