20.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Липень, 2024
Всі новини Календар

12 січня 2024 року – календар з повчанням

Cедмиця 32 після П’ятидесятниці Святки.
Мц. Анисії (285–305). Сщмч. Зотика пресвітера, сиріт годувальника (IV). Ап. від 70-ти Тимона (I). Мч. Філетера Нікомідійського (311). Прп. Феодори Кесарійської (VIII). Прп. Феодори Царгородської (940). Свт. Макарія, митр. Московського (1563). Мц. Марії Данилової (1946).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: 1Пет. 1:1-2,10-12,2:6-10 (зач. 58). Єв.: Мк. 12:1-12 (зач. 53).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

У притчі про виноградник зображено Церкву старозавітну і Боже про неї піклування. Новозавітна Церква успадкувала старозавітну, тому й до неї може стосуватися притча ця, а оскільки кожен християнин теж церква Бога живого, то й до нього. Останнє тлумачення для нас найпотрібніше. Що тут виноградник? Душа, що отримала відпущення гріхів, благодать відродження, дар Святого Духа, як запоруку спадщини вічного Царства, слово Боже, святі таїнства, ангела-хранителя.

 

Хто виноградарі? Свідомість і свобода. Вони отримують дари і дають зобов’язання обробляти їх і приносити плоди Господу. Хто несправні виноградарі? Ті, які перевагами християнськими хочуть користуватися і користуються, скільки це доречно в зовнішньому порядку життя, а гідних Господу плодів духовних не приносять. Хто посланці від Господа? Совість зі страхом Божим, слово Боже, вчителі та пастирі, якими хоче Господь напоумити несправних. Ті, хто не бажає виправитися, не слухають їх; інші женуть їх і намагаються заглушити їхній голос; інші ж доходять до того, що і проти Самого Господа починають ворогувати, коли віру в Нього відкидають у різних видах. Кінець: “злі злі загинуть “.

Вас може зацікавити

Завершився православний молодіжний фестиваль Волинської єпархії “Фавор 2023”

Редактор Головний

18 жовтня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

5 лютого 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний