-1.1 C
Lutsk
П’ятниця, 9 Грудень, 2022
Волинська єпархія Новини

Керуючий єпархією звершив постриг в інокині у Михнівському монастирі

10 квітня 2020 року, керуючий Волинською і Луцькою єпархією архієпископ Нафанаїл здійснив постриг послушниць Свято-Стрітенського Михнівського монастиря Наталію та Тетяну в інокині.

У нових ступенях їм були дані імена Лазаря на честь святого праведного Лазаря та Марфа на честь святої праведної Марфи, сестри правд. Лазаря.

Після завершення зворушливого обряду постригу Високопреосвященніший владика виголосив проповідь, у якій розкрив суть нового життя для новопострижених сестер.


Довідково: Інок (інокиня) — давньоруська назва ченця, інакше монаха. У сучасних православних чоловічих монастирях іноком називають не ченця у власному розумінні, але рясофорного («рясоносного») монаха — до постригу його в «малу схиму» (обумовлену остаточним прийняттям чернечих обітниць і нареченням нового імені).
 
У сучасних жіночих монастирях зберігається традиція, в якій іноцький постриг принципово відрізняється від рясофорного постригу тим, що така черниця отримує нове ім’я і дає крім обітниці послуху ще й обітницю безшлюбності.

У жіночих монастирях іноцьке аскетичне правило, послухи і зовнішній чернечий одяг сильно відрізняються від рясофорних.


Вас може зацікавити

Вітаємо прот. Анатолія Давнюка з 25-річчям священницької хіротонії

Редактор Головний

Всенічне бдіння напередодні Неділі 20-ої після П’ятидесятниці у кафедральному соборі

Редактор Головний

Єпископ Афанасій очолив святкування у Зимненській обителі. ФОТО

Редактор Головний