23.3 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Календар

18 березня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 1-а Великого посту. Глас 7.
Великий піст.
Монастирський устав: cухоядіння (хліб, овочі, фрукти).

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Конона Ісаврійського (I). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомЗнайдення мощей блгв. князів Феодора Смоленського і чад його Давида і Константина, Ярославських чудотворців (1463).

Мч. Онисія (I). Мч. Конона градаря (III). Прп. Марка Посника (V). Прп. Ісихія (бл. 790). Прмч. Адріана Пошехонського, Ярославського (1550). Мц. Іраїди. Мч. Євлогія, що в Палестині. Мч. ЄвлампіяЗнайдення мощей свт. Луки спов., архієп. Кримського (1996).

Сщмч. Миколая пресвітера (1919). Сщмч. Іоанна пресвітера і прмчч. Мардарія і Феофана (1938).

Ікони Божої Матері, іменованої “Виховання”.

Читання

На 6-му часі: Іс. II, 11-21. На веч.: Бут. II, 4-19. Притч. III, 1-18.

На великому повечір’ї читається Великий канон Андрія Критського (Четверта частина).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“БІЙСЯ ГОСПОДА ТА УХИЛЯЙСЯ ВІД ЗЛОГО”. НЕХАЙ ЦЕ СТАНЕ МЕЖЕЮ ТВОГО ГОВІННЯ, ЩОБ НАПРИКІНЦІ ОСЕЛИВСЯ СТРАХ БОЖИЙ ТА ВКОРЕНИВСЯ ТВЕРДИЙ НАМІР УХИЛЯТИСЯ ВІД УСЯКОГО ЗЛОГО, ХОЧА ДЛЯ ЦЬОГО НЕОБХІДНО БУЛО ТОБІ ВТРАТИТИ ВСЕ, НАВІТЬ СВОЄ ЖИТТЯ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ДЛЯ ЦЬОГО НЕ ОБМЕЖУЙСЯ ОДНИМ ТІЛЬКИ ЗОВНІШНІМ ПОРЯДКОМ ГОВІННЯ, АЛЕ ЗАЙМИСЯ ОСОБЛИВО СОБОЮ, ЗАГЛЯНЬ У СЕБЕ ТА ПОДИВИСЯ НА ОБРАЗ ДУМОК ТВОЇХ, ЧИ У ВСЬОМУ ВІН ПОГОДЖУЄТЬСЯ З НЕХИБНИМ БОЖИМ СЛОВОМ, – ПОДИВИСЯ НА СВОЇ СХИЛЬНОСТІ ТА НАЛАШТУВАННЯ, ЧИ ТАКІ ВОНИ, ЯКИХ ВИМАГАЄ ВІД ТЕБЕ ГОСПОДЬ У ЄВАНГЕЛІЄ; ПОГЛЯНЬ НА ВСЕ ЖИТТЯ ТВОЄ, ЧИ У ВСЬОМУ ВОНО ВІДПОВІДАЄ ЗАПОВІДЯМ БОЖИМ.

 

УСЕ БОГОПРОТИВНЕ ОПЛАЧ ТА ЗНЕНАВИДЬ, І ПООБІЦЯЙ НАДАЛІ НЕ ПОВЕРТАТИСЯ ДО ЦЬОГО. КОЛИ ЗРОБИШ ТАК, ПРЕМУДРИЙ БУДЕШ, А НІ, ТАК НІ.

Вас може зацікавити

9 вересня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

19 травня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

2 квітня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний