13.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Квітень, 2024
Всі новини Календар

16 серпня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 13-а після П’ятидесятниці. Глас 3.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСщмч. Анфіма, єп. Нікомідійського, і з ним мчч. Феофіла диякона, ДорофеяМардоніяМигдоніяПетра, ІндисаГоргоніяЗінонаДомни діви і Євфимія (302). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Феоктиста, співпостника Євфимія Великого (467). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомБлж. Іоанна Власатого, Ростовського чудотворця (1580).

Св. Фіви диякониси (I). Сщмч. Аристіона, єп. Александрії Сирійської (бл. 167). Мц. Василіси Нікомідійськой (309). Свт. Фоанікія II, патріарха Сербського (1349).

Сщмч. Пимена, єп. Верненського, СергіяВасиліяФилипаВолодимира пресвітерів, прмч. Мелетія (1918). Сщмчч. ВасиліяПарфенія пресвітерів (1919). Сщмчч. АндріяФеофана пресвітерів (1920). Сщмчч. ВолодимираМихаїла пресвітерів (1921). Сщмч. Миколая пресвітера (1923). Сщмч. Євфимія пресвітера і з ним 4-х мучеників (1924). Сщмч. Романа пресвітера (1929). Сщмчч. Олексія, Іллі пресвітерів (1937).

Пісідійської ікони Божої Матері (608).

Євангельські Читання

2 Кор., 190 зач., X, 7-18. Мк., 14 зач., III, 28-35. Сщмч.: Євр., 334 зач., XIII, 7-16. Ін., 36 зач., X, 9-16.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

У ЄВАНГЕЛІЄ Є ТАКІ СЛОВА: “ХТО БУДЕ ХУЛИТИ ДУХА СВЯТОГО, ТОМУ НЕ БУДЕ ПРОЩЕННЯ ВО ВІКИ”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ЧИ  ДОВГО ПОТРАПИТИ У ЦЕЙ СТРАШНИЙ ГРІХ? ЗОВСІМ НЕ ДОВГО, БО ОСЬ ЯКІ ПОДІБНІ ЦЬОМУ ГРІХИ: “БАГАТА ТА БЕЗМІРНА НАДІЯ НА БЛАГОДАТЬ БОЖУ, ВІДЧАЙ ЧИ НЕНАДІЯННЯ НА БОЖЕ МИЛОСЕРДЯ, ПРОТИРІЧЧЯ ЯВНІЙ ТА ЗАТВЕРДЖЕНІЙ ІСТИНІ ТА ЗАПЕРЕЧЕННЯ ПРАВОСЛАВНОЇ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ВІРИ.

 

ІНШІ ДО ЦЬОГО ПЕРЕЛІКУ ДОДАЮТЬ ЗАЗДРІСТЬ ДО ДУХОВНИХ ДАРІВ, ЯКІ ОТРИМУЄ ВІД БОГА БЛИЖНІЙ, ЗАВЗЯТТЯ У ГРІХУ ТА ЗІСТАРЕННЯ У ЗЛОБІ, НЕДБАЛЬСТВО ЩОДО ПОКАЯННЯ ДО ВІДХОДУ ВІД ЖИТТЯ ЦЬОГО” (ПРАВОСЛ. СПОВ. Ч.3., ПИТ.38).

 

ОСЬ СКІЛЬКИ ШЛЯХІВ! ЗАЙДИ У ЯКИЙСЬ-НЕБУДЬ ІЗ НИХ, І ВЖЕ БУДЕ СКЛАДНО ПОВЕРНУТИСЯ, ТАК І ПОНЕСЕ ТЕБЕ ДО ПОГЛИНАЮЧОЇ ПРІРВИ. СПРОТИВ ІСТИНІ ПОЧИНАЄТЬСЯ З МАЛЕНЬКИХ СУМНІВІВ, ЯКІ ЗАРОДЖУЮТЬСЯ ВІД СЛОВА ЧИ ПИСАННЯ ЗЛОГО.

ЗАЛИШ ЇХ БЕЗ УВАГИ ТА ЛІКУВАННЯ, ВОНИ ПРИВЕДУТЬ ДО НЕВІР’Я І ЗАВЗЯТОСТІ У НЬОМУ.

 

ДО ВІДЧАЮ ТАКОЖ ДОХОДЯТЬ НЕПОМІТНО: ПОКАЮСЬ – КАЖУТЬ, І ГРІШАТЬ. ТАК КІЛЬКА РАЗІВ, А ПОТІМ, ПОМІТИВШИ, ЩО ПОКАЯННЯ НЕ ПРИХОДИТЬ, ГОВОРЯТЬ СОБІ: ТАК ТОМУ І БУТИ, НЕ ВПОРАЮТЬСЯ З СОБОЮ І ВІДДАЮТЬСЯ ГРІХУ ПОВНІСТЮ.

 

ЗБИРАЄТЬСЯ БЕЗОДНЯ ГРІХІВ, А ПРИ ЦЬОМУ ДОПУСКАЄТЬСЯ І БЕЗОДНЯ СПРОТИВУ БЕЗЗАПЕРЕЧНОМУ ПОТЯГУ БОЖОЇ БЛАГОДАТІ. КОЛИ У ТАКОМУ ВИГЛЯДІ ПРИЙДЕ ЛЮДИНА ДО ДУМКИ ВИПРАВИТИСЯ, БЕЗЛІЧ ГРІХІВ ПРИГНІЧУЄ ЙОГО, А СПРОТИВ БЛАГОДАТІ ВІДБИРАЄ СМІЛИВІСТЬ  ПРИСТУПИТИ ДО ГОСПОДА.

 

ОСЬ І ВІДЧАЙ! ПОБЕРЕЖИСЬ ПОЧАТКІВ НЕВІР’Я ТА ГРІХОЛЮБСТВА І НЕ ПОТРАПИШ У ЦЮ БЕЗОДНЮ.

Вас може зацікавити

«У кожній справі будь хорошим»: 3 правила професіоналізму від Іоанникія Великого

Редактор Головний

Митрополит Нафанаїл звершив читання другої частини покаянного канону у кафедральному соборі

Редактор Головний

Кілька слів про священство

Редактор Головний