20.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Липень, 2024
Всі новини Календар

14 грудня 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 28 після П’ятидесятниці. Різдвяний піст.
Прор. від 12-ти Наума (VII ст. до Р. Х.). Прав. Філарета Милостивого (792). Мч. Ананії Персіянина.

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Тит. 1:5-2:1 (зач. 300). Єв.: Лк. 20:9-18 (зач. 100).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Притча про виноградник зображує старозавітну церкву; робітники – це тодішня її ієрархія. А оскільки вона не відповідала своєму призначенню, то здійснився вирок над нею: взяти в неї виноградник і віддати іншим. Цими іншими були спочатку святі апостоли, потім їхні наступники – архієреї з усім священством.

 

Виноградник Божий – один від початку світу, і призначення будівничих його одне було, є і буде до кінця віку: приносити Господареві винограду плід – спасенні душі. Це завдання християнської ієрархії, відповідно, і нашої. Якою мірою виконується воно – всі ми бачимо.

 

Що ж сказати на це? Багато в чому – слава Богу! Але багато в чому не можна не побажати кращого. Це особливо стосується проповіді слова Божого. Десь чується проповідь; а між тим, це єдиний садовий ніж у руках робітників винограду Божого. Як би і над нами не справдилося: “прийде господар виноградника і погубить виноградарів тих, і віддасть виноградник іншим” (Лк.20:15-16). Але як би самі не увірвалися ці інші й не погубили не тільки будівничих, а й самий виноград.

Вас може зацікавити

24 січня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

26 жовтня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

У неділю після Богоявлення Архіпастир очолив Божественну літургію у Свято-Покровському храмі

Редактор Головний