4.5 C
Lutsk
П’ятниця, 19 Квітень, 2024
Всі новини Календар

13 березня 2024 року – календар з повчанням

Седмиця сирна (масляна) — загальниця. Сплошна.

Прп. Кассіана Римлянина (435). Прп. Іоанна, названого Варсонофієм, єп. Дамаського (V); мч. Феоктириста (VIII) (пам’яті переносяться із 29 лютого). Девпетерувської ікони Божої Матері (1392).

Євангельські Читання

На 6-му часі: – Іоїл. 2:12-26. На вечірні: – Іоїл. 3:12-21.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“І нині ще говорить Господь: Зверніться до Мене всім серцем своїм у пості, плачі та риданні. Роздирайте серця ваші, а не одяг ваш, і зверніться до Господа Бога вашого, бо Він благий і милосердний, довготерпеливий і багатомилостивий… Трубіть сурмою…, призначте піст і оголосіть урочисте зібрання… нехай вийде наречений з чертогу свого і наречена зі своєї світлиці. …нехай плачуть священики, служителі Господні, і кажуть: “Пощади, Господи, народ Твій…”” (Іоїл.2:12-13, 15-17).

 

Хто чує нині голос цей, що лунає в церкві? Якби з неба на площах пролунав гучний голос: “Пощадіть, люди, себе самих, щоб і Господь пощадив вас”, – можливо, хтось і почув би його і прокинувся б від оп’яніння задоволеннями, пожадливістю і вином. Священики не перестають волати: “пощади, Господи”! Але від Господа вірно виходить грізна відповідь: “не пощаджу, бо немає тих, хто шукає пощади”. Усі спиною стоять до Господа, відвернулися від Нього і забули Його.

Вас може зацікавити

7 січня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

11 квітня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

28 квітня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний