21.4 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Всі новини Календар

12 березня 2024 року – календар з повчанням

Седмиця сирна (масляна) — загальниця. Сплошна.

Прп. Василія, спов. (750). Сщмч. Нестора, єп. Магіддійського (250). Прпп. жон Марини та Кіри (близько 450). Сщмч. Протерія, патр. Александрійського (457). Блж. Миколая, Христа заради юродивого, Псковського (1576). Сщмч. Арсенія, митр. Ростовського (1772).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Іуд.1:1-10 (зач. 77). Єв.: Лк. 22:39-42,45-23:1 (зач. 109).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Святий Петро з таким натхненням запевняв, що не відречеться Господа; а коли дійшло до діла, відрікся від Нього, та ще й тричі. Така неміч наша! Не будь же самовпевнений і, коли входиш у середовище ворогів, на Господа поклади всю надію перемогти їх. Для того і попущене було таке падіння і настільки високій людині, щоб після того ніхто вже не насмілювався сам собою виконати щось добре чи перемогти якогось ворога, внутрішнього чи зовнішнього. Однак, надіятись на Господа надійся, та і своїх рук не опускай.

 

Допомога від Господа приходить на наші зусилля і, поєднуючись з ними, робить їх потужними. Якщо немає цих зусиль, нема на що зійти допомозі Божій, вони і не прийде. Але знову ж, якщо буде в тобі самовпевненість і, як наслідок, відсутність потреби допомоги і пошуку її; вона також не прийде. Як їй прийти туди, де вона вважається зайвою?! І прийняти її в такому випадку нічому. Приймається вона серцем. І серцем відкривається для прийняття почуття необхідності. Так те й інше потрібне. Боже, поможи! але і сам ти не лежи.

Вас може зацікавити

30 січня 2023 року – православний календар

Редактор Головний

2 жовтня 2022 року – православний календар

Редактор Головний

Співчуття архієпископа Нафанаїла внаслідок ракетної атаки російських військ по Луцьку

Редактор Головний