4.5 C
Lutsk
П’ятниця, 19 Квітень, 2024
Всі новини Календар

11 травня 2022 року – календар з повчанням

Апп. від 70-ти Іасона і Сосипатра, Керкіри діви та інших, що з ними постраждали (I). Мчч. Дади, Максима та Квінтиліана (286).

Мчч. Саторнія, Іакісхола, Фавстіана, Януарія, Марсалія, Євфрасія, Мамія, Мурина, Зінона, Євсевія, Неона і Віталія (близько 63). Свт. Кирила, єп. Туровського (1183). Мц. Анни (1940). Знайдення мощей прп. спов. Софії Київської (2012).

Євангельські Читання

Діян., 19 зач., VIII, 18-25. Ін., 21 зач., VI, 35-39.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

СВ. ПЕТРО ГОВОРИТЬ СИМОНУ: “У ЦІМ ДІЛІ НЕМА ТОБІ ЧАСТКИ НІ УДІЛУ, БО СЕРЦЕ ТВОЄ ПЕРЕД БОГОМ НЕ СЛУШНЕ. ТОЖ ПОКАЙСЯ ЗА ЦЕ ЛИХЕ ДІЛО СВОЄ, І ПРОСИ ГОСПОДА, МОЖЕ ПРОЩЕНИЙ БУДЕ ТОБІ ЗАМІР СЕРЦЯ ТВОГО”.

 

НЕМАЄ ЧАСТКИ, А СИМОН І ДУМАТИ НЕ ДУМАВ, ЩО ЗАЙШОВ ТАК ДАЛЕКО; І РОБИТИ ЗОВНІШНЬО НІЧОГО НЕ РОБИВ ВІН ЖАХЛИВОГО, А ТІЛЬКИ ПОДУМАВ НАПРАВО, І ПОМИСЛИ СЕРЦЯ ЙОГО ЗРОБИЛИ ТЕ, ЩО АПОСТОЛ НЕ ЗНАВ, ЧИ ПРОСТЯТЬСЯ ВОНИ ЙОМУ, ЯКЩО НАВІТЬ ВІН ПОКАЄТЬСЯ ТА МОЛИТИСЯ БУДЕ БОГУ. ОСЬ ЩО ОЗНАЧАЄ НАСТРІЙ СЕРЦЯ, І ПОМИСЛИ, ЩО З НЬОГО ВИХОДЯТЬ ЗА ВІДОМИМ НАСТРОЄМ! З ОГЛЯДУ НА НЬОГО, ЛЮДИНА ЗЗОВНІ БУВАЄ ОДНІЄЮ, А В СЕРЕДИНІ – ЗОВСІМ ІНШОЮ. І ЦЕ ВНУТРІШНЄ БАЧИТЬ ТІЛЬКИ ОДИН БОГ, І ТІ, КОМУ ВІДКРИЄ ДУХ БОЖИЙ.

З ЯКИМ ЖЕ СТРАХОМ ТА ТРЕПЕТОМ ТРЕБА ДБАТИ ПРО СВОЄ СПАСІННЯ! І ЯК ЩИРО ТА СТАРАННО ТРЕБА МОЛИТИ БОГА: “СЕРДЦЕ ЧИСТОЕ СОТВОРИ ВО МНЕ, БОЖЕ, И ДУХ ПРАВЫЙ ОБНОВИ ВНУТРИ МЕНЯ” (ПС. 50). І НА СУДІ БУДЕ ЩОСЬ СТРАШНЕ ТА ДИВОВИЖНЕ. СКАЖЕ ГОСПОДЬ: “НЕ ЗНАЮ ВАС” ТИМ, ЯКІ НЕ ТІЛЬКИ БУЛИ САМІ ВПЕВНЕНІ, ЩО БОЖІ, АЛЕ І В ОЧАХ УСІХ ЗДАВАЛИСЯ ТАКИМИ. ЩО Ж ЗАЛИШАЄТЬСЯ НАМ? ТІЛЬКИ ПРОСИТИ: “ИМИ ЖЕ ВЕСИ СУДЬБАМИ СПАСИ НАС, ГОСПОДИ”! САМ, ЯК ЗНАЄШ, ДАЙ СПАСИТЕЛЬНИЙ НАСТРІЙ СЕРЦЯ НАШОМУ!

Вас може зацікавити

У переддень Різдва Богородиці архієпископ Нафанаїл звершив всенічне бдіння. ФОТО

Редактор Головний

Проповідь у день пам’яті апостола любові і євангеліста Іоанна Богослова

Редактор Головний

Свт. Іоанн Шанхайський – чому так важливо будувати храми та кому вони потрібні

Редактор Головний