Неділя 5-та після П’ятидесятниці. Глас 4. |
Посту немає.
|
Славних і всехвальних первоверховних апостолів Петра і Павла (67).
Свт. Григорія, митр. Іраклійського (1925) (Конст.). Прп. Паїсія Святогорця (1994).
Прмчч. Неофіта, Іони, Неофіта, Іони та Парфенія Ліпсійських.
Євангельські Читання
Утр. – Єв. 5-е, Лк., 113 зач., XXIV, 12-35. Літ. – Рим., 103 зач., X, 1-10. Мф., 28 зач., VIII, 28 – IX, 1. Апп.: 2 Кор., 193 зач., XI, 21 – XII, 9. Мф., 67 зач., XVI, 13-19.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
ГАДАРИНЦІ БАЧИЛИ ДИВНЕ ЧУДО ГОСПОДНЄ, ЯКЕ БУЛО ПОКАЗАНЕ У ВИГНАННІ ЛЕГІОНУ БІСІВ, ТА ВСЕ Ж ВСІМ МІСТОМ ВИЙШЛИ І МОЛИЛИ ГОСПОДА, “ЩОБ ВІН ВІДІЙШОВ ВІД ЇХ КРАЮ”.
НЕ ВИДНО, ЩОБ ВОНИ ВОРОЖЕ СТАВИЛИСЯ ДО НЬОГО, АЛЕ НЕ ВИДНО І ЇХ ВІРИ. ЇХ ОГОРНУВ ЯКИЙСЬ НЕЗРОЗУМІЛИЙ СТРАХ, ЧЕРЕЗ ЯКИЙ ВОНИ БАЖАЛИ ТІЛЬКИ: ІДИ МИМО, КУДИ ЗНАЄШ, ТІЛЬКИ НАС НЕ ЗАЧІПАЙ.
ЦЕ СПРАВЖНІЙ ОБРАЗ ЛЮДЕЙ, ЯКІ МИРНО ЖИВУТЬ У СВОЇ ОБІЙСТЯХ. БІЛЯ НИХ ВИЙШОВ ТАКИЙ СОБІ НЕСПРИЯТЛИВИЙ ПОРЯДОК РЕЧЕЙ; ВОНИ ЗВИКЛИ ДО НЬОГО, ТОМУ НЕ МАЮТЬ НІ ПОТРЕБИ, НІ ПОМИСЛІВ ЗМІНИТИ ЩО-НЕБУДЬ, ВОНИ БОЯТЬСЯ ЗРОБИТИ ЯКИЙСЬ НОВИЙ КРОК.
ОДНАК, ВІДЧУВАЮЧИ, ЩО ЯКЩО ПРИЙДЕ ПОВЕЛІННЯ ЗВЕРХУ, ТО СТРАХ БОЖИЙ І СОВІСТЬ ЗМУСЯТЬ ЇХ ВІДМОВИТИСЯ ВІД СТАРОГО ТА ПРИЙНЯТИ НОВЕ. ВОНИ ВСІЛЯКО УНИКАЮТЬ ВИПАДКІВ, ЯКІ МОЖУТЬ ПІДВЕСТИ ЇХ ДО ТАКИХ ПЕРЕКОНАНЬ, ЩОБ, ПРИКРИВАЮЧИСЬ НЕЗНАННЯМ, ЖИТИ СПОКІЙНО ЗІ СВОЇМИ СТАРИМИ ЗВИЧКАМИ.
ТАКИМИ Є ТІ, ХТО БОЇТЬСЯ ЧИТАТИ ЄВАНГЕЛІЄ АБО Ж ВЕСТИ РОЗМОВУ ПРО ДУХОВНІ РЕЧІ. А ВСЕ ТОМУ, ЩО ПОБОЮЮТЬСЯ ПОТРИВОЖИТИ СВОЮ СОВІСТЬ, ЯКА, ПРОКИНУВШИСЬ, ПОЧНЕ ПРИМУШУВАТИ ЇХ ОДНЕ ПОКИНУТИ, А ІНШЕ ПРИЙНЯТИ.