20.3 C
Lutsk
Субота, 15 Червень, 2024
Всі новини Календар

22 листопада 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 23-я після П’ятидесятниці. Глас 5.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМчч. Онісіфора і Порфирія (бл. 284-305). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Матрони (бл. 492). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Феоктисты (881).

Мч. Олександра Солунського (IV). Мч. Антонія (V). Прп. Іоанна Колова (V). Прпп. Євстолії (610) і Сосіпатри (ок. 625). Прп. Онісіфора Печерського (1148). Свт. Нектарія, митр. Пентапольського, Егінського чудотворця (1920).

Сщмчч. Парфенія, єп. Ананьевського, КонстянтинаДимитріяНестораФеодораКонстянтинаВіктора, ІльїПавла пресвітерів, Іосифа диякона і прмч. Олексія (1937).

Совершается служба с полиелеемІкони Божої Матері “Скоропослушниця” (X).

Євангельські Читання

Утр. – Лк., 4 зач., I, 39-49, 56. Літ. – 1 Сол., 262 зач., I, 1-5. Лк., 65 зач., XII, 13-15, 22-31. Богородиці: Флп., 240 зач., II, 5-11. Лк., 54 зач., X, 38-42; XI, 27-28.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“ХТО ПОСТАВИВ МЕНЕ СУДИТИ ЧИ ДІЛИТИ ВАС?” – СКАЗАВ ГОСПОДЬ ТОМУ, ХТО ПРОСИВ ПРО РОЗПОДІЛ З БРАТОМ СВОЇМ. ПОТІМ ДОДАВ: “НЕ ТУРБУЙТЕСЯ”, ЩО ЇСТИ І ПИТИ, І У ЩО ОДЯГНУТИСЯ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ПЕРЕД ТИМ ЖЕ ПОВЧАВ: ЗАЛИШТЕ МЕРТВИХ ХОВАТИ СВОЇХ МЕРЦІВ; ІНШОГО РАЗУ ПЕРЕКОНУВАВ, ЩО КРАЩЕ НЕ ОДРУЖУВАТИСЯ. ЗНАЧИТЬ, УВАГА ТА СЕРЦЕ ХРИСТИЯН, ЯКІ ВІДХИЛЯЮТЬСЯ ВІД УСЬОГО ЖИТТЄВОГО, І СВОБОДА ВІД УЗ ЖИТТЄВИХ СКЛАДАЮТЬ ОДНУ ІЗ РИС ХРИСТИЯНСТВА.

 

ТЕ, ЩО ГОСПОДЬ БЛАГОСЛОВЛЯЄ ШЛЮБ ТА СТВЕРДЖУЄ ПРО ЙОГО НЕРОЗРИВНІСТЬ, ЩО ВІДНОВЛЮЄ СИЛУ ЗАПОВІДІ, ЯКА ВИЗНАЧАЄ ВІДНОСИНИ БАТЬКІВ ТА ДІТЕЙ, І ЗАЛИШАЄ СВОЄ ЗНАЧЕННЯ ЗА ВЛАДОЮ ТА СУСПІЛЬНИМИ ПОРЯДКАМИ, НЕ ЗГЛАДЖУЄ ЦІЄЇ РИСИ ТА НЕ ДАЄ ХРИСТИЯНАМ ПРАВА УХИЛЯТИСЯ ВІД ЗБЕРЕЖЕННЯ ЇХ ТА ТРИМАННЯ У СЕРЦІ. ЗІСТАВ ТЕ Й ІНШЕ, І ПОБАЧИШ, ЩО НА ТОБІ ЛЕЖИТЬ ОБОВ’ЯЗОК ПРИ ВСЬОМУ ЖИТТЄВОМУ УСТРОЇ ТРИМАТИ СЕРЦЕ СВОЄ БЕЗЖИТТЄВИМ. ЯК ЦЕ?

 

ВИРІШИ САМ СВОЇМ ЖИТТЯМ; У ЦЬОМУ ВСЯ ПРАКТИЧНА МУДРІСТЬ. ГОСПОДЬ СКЕРОВУЄ ДО ВИРІШЕННЯ ЦЬОГО ТАКИМ ПРАВИЛОМ: ШУКАЙТЕ, НАСАМПЕРЕД, ЦАРСТВА БОЖОГО”. ЗВЕРНИ ВСЮ ТУРБОТУ НА ТЕ, ЩО ЗАЦАРЮВАВ БОГ У ТОБІ, І ВСЕ ЖИТТЄВЕ ВТРАТИТЬ ДЛЯ ТЕБЕ БУДЬ-ЯКУ ПРИВАБЛИВІСТЬ.

 

ТОДІ БУДЕ ВЕСТИ СВОЇ СПРАВИ ЗОВНІШНІ, А ВНУТРІШНІМ ТВОЇМ, ТВОЇМ СЕРЦЕМ, БУДЕ ВОЛОДІТИ ЩОСЬ ІНШЕ. АЛЕ ЯКЩО, В НАСЛІДОК ЦЬОГО, НАРОДИТЬСЯ РІШУЧІСТЬ ПРИПИНИТИ І ЦЕ ЗОВНІШНЄ ВІДНОШЕННЯ ДО ЖИТТЄВОГО, – НЕ БУДЕШ У ЗБИТКУ: СТАНЕШ БЛИЖЧИМ ДО ЦІЛІ, ЯКУ ДАСТЬ ТОБІ ВІРА ХРИСТОВА.

Вас може зацікавити

18 лютого 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

25 липня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Проповідь у неділю 6-ту після Пасхи, про сліпого

Редактор Головний