10 C
Lutsk
Вівторок, 3 Жовтень, 2023
Календар

11 травня 2020 року – календар з повчанням

 

Седмиця 4-а після Пасхи. Глас 3.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомАпп. від 70-ти Іасона і СосипатраКеркіри діви та інших, що ними постраждали (I). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМчч. ДадиМаксима і Квінтиліана (286).

Мчч. Саторнія, ІакісхолаФавстіана, ЯннуаріяМарсалія, ЄвфрасіяМаміяМуринаЗінона, ЄвсевіяНеона та Віталія (бл. 63). Свт. Кирила, єп. Туровського (бл. 1183).

Мц. Анни (1939). Знайдення мощей прп. спов. Софії Київської (2012).

Євангельські Читання

Діян., 24 зач., X, 1-16. Ін., 24 зач., VI, 56-69.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Коли Господь запропонував вчення про таїнство Тіла та Крові, вважаючи у ньому необхідну умову для спілкування з Собою та джерело життя істинного, тоді “багато з учнів Його відійшли від Нього і вже не ходили з Ним”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Дуже чудесною здалася їм така справа безмежної до нас милості Божої, і неприхильність до чудесного відкинуло їх від Господа. Господь бачив це та, однак, готовий бути розіп’ятим за спасіння всякого, не знаходив можливим применшити або відмінити чудесне. Так воно є необхідним в економії нашого спасіння! Хоча, звичайно, із жалем, але залишив Він їх іти від Себе у пітьму невір’я та пагубу, і не їм тільки, але й вибраним дванадцятьом сказав з цього приводу: “чи не хочете і ви відійти?”, виявляючи готовність і їх відпустити, якщо не схиляться перед чудесністю.

 

Звідси виходить, що бігати від чудесного – теж саме, що бігати від Господа Спасителя, і той, хто відвертається від чудесного, – теж, що той, хто гине. Тож нехай слухають ті, які жахаються тільки при одній згадці про чудесне! Зустрінуть і вони чудо, якому не зможуть уже заперечити: це смерть і після смерті суд. Але чи послужить їм це неперечення у спасіння, один Бог знає.

Вас може зацікавити

21 вересня 2020 року – православний календар

Редактор Головний

28 липня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

3 вересня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний