23.4 C
Lutsk
Неділя, 16 Червень, 2024
Календар

26 лютого 2020 року – календар з повчанням

Седмиця cирна (масляна) – загальниця. Глас 3.
З трапези виключається м’ясо.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Мартиніана (V). Прпп. Зої та Фотинії (Світлани) (V). Свт. Серафима (Соболева), архієп. Богучарського (1950).

Прп. Євлогія, архієп. Александрійського (607-608). Прп. Стефана, в чернецтві Симеона, царя Сербського, Мироточивого (1200). Свт. Георгія, архієп. Могилівського (1795).

Собор святих Омської митрополії. Сщмч. Сильвестра, архієп. Омського (1920).

Сщмч. Василія і Гавриїла пресвітерів (1919). Сщмч. Зосими, МиколаяВасилія, ІоаннаЛеонтіяВолодимираПарфенія, Іоанна, ІоаннаМихаїла пресвітерів та Євгенія диякона, мч. Павла, прмцц. АнниВіри та Ірини (1938).

Євангельські Читання

На 6-ому часі: Іоїл. II, 12-26. На веч.: Іоїл. III, 12-21.

Літургії немає. Починаючи з вечірньої служби звершуються подібно до великопісних. Читається молитва прп. Єфрема Сиріна (з поклонами).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“І тепер промовляє Господь: Верніться до Мене всім серцем своїм, і постом святим, і плачем та риданням! І деріть своє серце, а не свою одіж, і наверніться до Господа, вашого Бога, бо ласкавий Він та милосердний, довготерпеливий та многомилостивий. Засурміть на Сіоні в сурму, оголосіть святий піст, скличте зібрання… нехай вийде з кімнати своєї також молодий, молода ж з-під свого накриття! Нехай плачуть священики, слуги Господні, хай молять вони: Змилуйся, Господи, над народом Своїм” (Іоїль. 2, 12-17).

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Хто чує нині голос цей, що роздається у церкві? Якщо би з неба на площах почувся громовий голос: “пощадіть, люди, себе самих, і пощадить вас Господь”, може бути хто-небудь і почув би його та отямився від насолодженням утіхами, пристрастями та вином.

 

Священники не перестають благати: “помилуй Господи!” Але від Господа правильно виходить грізна відповідь: “не помилую, бо немає тих, хто шукає помилування”. Усі спиною стоять до Господа, відвернулися від Нього та забули Його.

Вас може зацікавити

4 липня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

3 січня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

7 серпня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний