19.3 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Всі новини Календар

29 травня 2022 року – календар з повчанням

Неділя 6-та після Пасхи, про сліпого.

Прп. Феодора Освященного (368).

Сщмч. Олександра, єп. Єрусалимського (213–250). Мчч. Віта, Модеста й мц. Крискентії (близько 303). Блж. отроковиці Музи (V). Прпп. отців, у Лаврі св. Савви вбитих (614). Свт. Георгія II, єп. Мітиленського (IХ). Прпп. Кассіана (1537) і Лаврентія (1548) Комельських. Перенесення мощей прп. Єфрема Перекомського, Новгородського чудотворця (1545).

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 8-ме, Ін., 64 зач., ХХ, 11-18. Літ. – Діян., 38 зач., XVI, 16-34. Ін., 34 зач., IX, 1-38.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Сперечається простота віри з лікавим невір’ям. Віра, що прийшла до прозрівшого сліпця, просвітила розумні очі його, і він ясно бачить істину. Дивіться, як у нього все логічно. Запитують його: ти що про Нього, який дарував зір, скажеш? “Це пророк”, – відповів він, тобто посланець Божий, який наділений силою чудодійною. Беззаперечно правильний висновок!

Але освітченість книжна не хоче бачити цієї вірності та шукає, як ухилитися від її наслідків. А оскільки це не вдавалося, то вона звертається до некнижної простоти зі своїм переконанням: “віддай хвалу Богу; ми знаємо, що людина Та – грішник”. Простота віри не вміє зв’язувати цих понять – грішність та чудодійність, і висловлює це відкрито: “чи грішник Він, не знаю, одне знаю, що я був сліпий, а тепер бачу”.

Що можна сказати проти такого невідання? Але логіка невірів вперта, і при всій очевидності не соромиться стверджувати, що не знає, звідки Той, хто відкрив очі сліпому. “Це і дивно, – говорить їм здорова логіка віри, – що ви не знаєте, звідки Він, а Він відкрив мені очі. Але ми знаємо, що грішників Бог не слухає; але хто шанує Бога і творить волю Його, того слухає. Від віку не чути, щоб хто відкрив очі сліпонародженому. Якщо би Він не був від Бога, не міг би нічого творити”.

Здавалося б, після цього нічого не залишалося, як схилитися перед такою силою. Але книжна вченість терпіти не може здорової логіки віри, і вигнала її геть… Піди тепер, доводь істину віри тим, у кого розум зіпсувався від наполегливості у невір’ї. Невіри всіх часів – люди одного покрою.

Вас може зацікавити

29 червня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Свято Введення у храм Пресвятої Богородиці. Історія. Особливості богослужіння

Редактор Головний

20 грудня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний