17.8 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Всі новини Календар

10 січня 2022 року – календар з повчанням

Седмиця 30-а після П’ятидесятниці. Глас 4.
Посту немає.

 Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМучеників 20000, у Нікомідії в церкві спалених, та інших, які там само поза церквою постраждали: Гликерія пресвітера, ЗінонаФеофіла диякона, ДорофеяМардоніяМигдонія диякона, ІндисаГоргоніяПетра, Євфимія, мцц. Агафії Домни Феофіли та інших (302).

Ап. віж 70-ти Никанора (бл. 34). Прп. Ігнатія Ломського, Ярославського (1591). Прп. Корнилія Крипецького (1903).

Сщмчч. Никодима, єп. Белгородського та Аркадія диякона (1918). Сщмч. Олександра пресвітера (1920). Сщмчч. ФеоктистаЛеоніда, Миколая пресвітерів (1937). Сщмчч. Арефи та Олександра пресвітерів (1938). Прп. Смарагди Ніжинської (1945).

Євангельські Читання

Євр., 319 зач., VIII, 7-13. Мк., 48 зач., X, 46-52. Мчч.: Рим., 96 зач. (від полу́), VIII, 3-9. Лк., 51 зач. (от полу́), X, 19-21.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

СЛІПЕЦЬ ІЄРИХОНСЬКИЙ, ДІЗНАВШИСЬ, ЩО ГОСПОДЬ ПРОХОДИТЬ ПОВЗ НЬОГО, ПІДНІС ГОЛОС СВІЙ. КРИК ЙОГО ДІЙШОВ ДО ГОСПОДА; НІЩО, ЩО ОТОЧУВАЛО ГОСПОДА, НЕ МОГЛО ЗАВАДИтиО ПОЧУТИ ЦЕ, І ГОСПОДЬ, ПОКЛИКАВШИ СЛІПЦЯ, ПОВЕРНУ ЙОМУ ЗІР.

 

І ПОВСЯКЧАС І НА ВСЯКОМУ МІСЦІ ГОСПОДЬ НЕ МИМОХОДИТЬ ТІЛЬКИ, ВІН ВСІМ СВІТОМ ПРАВИТЬ. ЯКЩО ДУМАТИ З ЛЮДСЬКОЇ ТОЧКИ ЗОРУ, ТО ЦЕ ЗНАЧИТЬ, ЩО У НЬОГО БАГАТО ТУРБОТ; ДО ТОГО Ж І СОНМИ АНГЕЛІВ ОТОЧУЮТЬ ЙОГО ЗІ СВОЇМИ СЛАВОСЛІВ’ЯМИ. АЛЕ ЯКЩО ТИ ЗУМІЄШ ПІДНЕСТИ ГОЛОС СВІЙ, ПОДІБНО ІЄРИХОНСЬКОМУ СЛІПЦЮ, НІЩО НЕ ЗАВАДИТЬ ЙОМУ ДІЙТИ ДО ГОСПОДА; ВІН ПОЧУЄ ТА ВИКОНАЄ ПРОХАННЯ ТВОЄ.

 

ЗУМІЙ ПІДВИЩИТИ ГОЛОС У МІРУ ТОГО, ЯК ГОСПОДЬ ЗМОЖЕ ПОЧУТИ, І ВІДРАЗУ Ж ВСЕ ОТРИМАЄШ. ЯКА Ж ЦЯ МІРА? ВІРА, УПОВАННЯ, ВІДДАНІСТЬ ВОЛІ БОЖІЙ. АЛЕ І ЦІ МІРИ МАЮТЬ СВОЇ МІРИ. ЯКІ Ж ПОВИННІ БУТИ ЦІ МІРИ? ЗАПИТАЙ У ТОГО, ХТО МОЛИВСЯ ТА ОТРИМУВАВ ТЕ, ПРО ЩО ПРОСИВ; ВІН СКАЖЕ ТОБІ: “МОЛИВСЯ Я ПРО ТЕ Й ОТРИМУВАВ ТЕ, ПРО ЩО ПРОСИВ; ТЕПЕР МЕНІ ТРЕБА ІНШЕ, МОЛЮСЬ І НЕ ОТРИМУЮ, І ЗНАЮ ЧОМУ: ТОМУ ЩО НІЯК НЕ МОЖУ ВВІЙТИ У ТУ МІРУ МОЛИТВИ, ЯКА БУЛА У МЕНЕ РАНІШЕ”.

 

ВИХОДИТЬ, ЩО МІРУ ЦЮ НЕ МОЖНА ВИЗНАЧИТИ З БУКВАЛЬНОЮ ТОЧНІСТЮ. ОДНЕ ТІЛЬКИ ВИЗНАЧЕНО ТОЧНО, ЩО СПРАВА ЗА НАМИ, А НЕ ЗА ГОСПОДОМ. ЯК ТІЛЬКИ ДІЙДЕШ ДО ЗДАТНОСТІ ПРИЙНЯТИ, НЕОДМІННО ОТРИМАЄШ.

Вас може зацікавити

Предстоятель УПЦ пояснив, для чого Господь встановив піст

Редактор Головний

Чи правдиве твердження, що Церква все забороняє

Редактор Головний

4 травня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний