19.4 C
Lutsk
Середа, 12 Червень, 2024
Всі новини Календар

10 лютого 2023 року – календар з повчанням

Седмиця–загальниця.
Прп. Єфрема Сиріна (373–379).

Прп.Палладія пустельника (IV). Прп.Iсаака Сиріна, єп.Ніневійського (VII). Прп. Єфрема Новоторзького (1053). Прп. Єфрема Печерського, єп. Переяславського, в Ближніх печерах (близько 1098). Прп. Феодосія Тотемського (1568). Св. Феодора спов., пресвітера (1933), сщмч.Ігнатія, єп.Скопинського, мц.Ольги (1938); сщмч.Володимира пресвітера (1938); прмч. Варфоломія (1938); прп. Леонтія спов. (1972). Суморинської-Тотемської ікони Божої Матері.

Євангельські Читання

1 Ін., 70 зач., IІ, 7-17. Мк., 63 зач., XIV, 3-9. Прп.: Євр., 335 зач., ХІІІ, 17-21. Мф., 43 зач., XI, 27-30.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“СВІТ ПРОХОДИТЬ І ПОХОТІ ЙОГО”. ХТО ЦЬОГО НЕ БАЧИТЬ? УСЕ ТЕЧЕ НАВКОЛО НАС, – РЕЧІ, ОБЛИЧЧЯ, ПОДІЇ; І МИ САМІ ТЕЧЕМО. ТЕЧЕ І ПОХІТЬ МИРСЬКА: ЛЕДВЕ ВКУСИМО СОЛОДОЩІВ ВІД ЗАДОВОЛЕННЯ НЕЮ, ЯК ЗНИКАЄ І ТА Й ІНША; ГОНИМОСЬ ЗА ІНШОЮ, – І З ТІЄЮ ТЕЖ; ГОНИМОСЬ ЗА ТРЕТЬОЮ, – ЗНОВУ Ж ТЕ. І НІЩО НЕ ВАРТУЄ НІЧОГО, ВСЕ ПРИХОДИТЬ І ВІДХОДИТЬ.

 

ЩО Ж? НЕВЖЕ НЕМАЄ НІЧОГО ПОСТІЙНОГО? Є, ГОВОРИТЬ ТУТ ЖЕ АПОСТОЛ: “ТОЙ, ХТО ВИКОНУЄ ВОЛЮ БОЖУ, ПЕРЕБУВАТИМЕ ВІЧНО”. СВІТ, ЯКИЙ ТАКИЙ ТЕКУЧИЙ, ЯК ЖЕ ВІН СТОЇТЬ? – ХОЧЕ БОГ, І ВІН СТОЇТЬ. ВОЛЯ БОЖА Є НЕПОХИТНОЮ ТА НЕЗЛАМНОЮ ЙОГО ОСНОВОЮ. ТАК І З ЛЮДЕЙ, ХТО СТАНЕ ТВЕРДО ДОТРИМУВАТИСЯ ВОЛІ БОЖОЇ, ТОЙ РОБИТЬСЯ СТІЙКИМ ТА ТВЕРДИМ. СПАЛАХУЮТЬ ДУМКИ, ПОКИ ХТО ГОНИТЬСЯ ЗА ТИМ, ЩО МИНАЄ.

 

АЛЕ ЯК ТІЛЬКИ ХТО ОБДУМАЄТЬСЯ ТА ПОВЕРНЕТЬСЯ НА ШЛЯХ ВОЛІ БОЖОЇ, ДУМКИ ТА ПОЧИНАННЯ ПОЧИНАЮТЬ ВЛЯГАТИСЯ. КОЛИ Ж, ЗРЕШТОЮ, ВСТИГНЕ ВІН ЗДОБУТИ НАВИК У ЦЬОМУ СПОСОБІ ЖИТТІ, ЦЕЙ СВІТ ГЛИБОКИЙ ТА БЕЗТУРБОТНІСТЬ НЕЗВОРУШНА ПЕРЕЙДЕ І В ІНШЕ ЖИТТЯ, І ТАМ БУДЕ ПЕРЕБУВАТИ ВО ВІКИ. ОСЬ ЩО Є СЕРЕД СПІЛЬНОЇ ТЕЧІЇ НАВКОЛО НАС, НЕ ПЛИННОГО ТА ПОСТІЙНОГО У НАС! – ХОДІННЯ У ВОЛІ БОЖІЙ.

Вас може зацікавити

Проповідь у неділю про митаря і фарисея

Редактор Головний

Чому після дня Святої Трійці ми святкуємо Неділю Всіх Святих і як нам теж стати святими?

Редактор Головний

29 січня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний