7.2 C
Lutsk
Четвер, 18 Квітень, 2024
Календар

10 липня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 5-та після П’ятидесятниці. Глас 3.
Петрів піст.
Дозволяється олія.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрав. Іоанни мироносиці (I). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Самсона странноприїмця (бл. 530). Знайдення мощей прп. Амвросія Оптинського (1998).

Прп. Севіра пресвітера (VI). Прп. Георгія Іверського, Афонського (1065). Прп. Мартіна Туровського (після. 1146). Прп. Серапіона Кожеєзерського (1611).

Сщмчч. Олександра та Володимира пресвітерів (1918). Сщмч. Петра пресвітера (1939).

Євангельські читання

Рим., 120 зач., XVI, 1-16. Мф., 50 зач., XIII, 3-9. Прп. Самсона: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Лк., 67 зач., XII, 32-40 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

НА ПЕРШОМУ МІСЦІ СТОЯТЬ ТІ, ЯКІ ЗОВСІМ НЕ ДОСЛУХАЮТЬСЯ ЦЬОГО СЛОВА. ЧУЮТЬ, АЛЕ ПОЧУТЕ НЕ ВХОДИТЬ У ЇХ ДУШІ, А ЛЯГАЄ ПОВЕРХ ЇЇ, ЯК НАСІННЯ ПРИ ДОРОЗІ.

 

СЛОВО НЕ ЗАЛИШАЄТЬСЯ У НИХ, ТОМУ ЩО У ЦИХ ДУШ ІНШИЙ СТИЛЬ ДУМКИ, ІНШІ ПРАВИЛА ТА ІНШІ СМАКИ. ВІД ЦЬОГО СЛОВО БОЖЕ ШВИДКО ЗНИКАЄ З ПАМ’ЯТІ, ЗАБУВАЄТЬСЯ НІБИ І ЗОВСІМ НЕ БУЛО ПОЧУТЕ.

 

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

НА ДРУГОМУ МІСЦІ ТІ, ЯКІ ОХОЧЕ СЛУХАЮТЬ СЛОВО І ШВИДКО ПРИЙМАЮТЬ ЙОГО, АЛЕ НІЯКОЇ ПРАЦІ НЕ ХОЧУТЬ ДОКЛАДАТИ ДЛЯ ЙОГО ВИКОНАННЯ. ТОМУ ПОКИ НЕ ПРИХОДИТЬ ПОРА ВОНИ ТІШАТЬСЯ СЛОВОМ І ОСОБЛИВО ЙОГО ОБІТНИЦЯМИ, А ЯК ТІЛЬКИ НАСТАНЕ ПОТРЕБА ПОЖЕРТВУВАТИ ЧИМОСЬ ЗАДЛЯ ВІРНОСТІ СЛОВУ, ВОНИ ЗРАДЯТЬ ЙОМУ, ВІДМОВЛЯТЬСЯ ВІД СЛОВА, ВІД ОБІТНИЦЬ ЙОГО ЗАДЛЯ СВОЇХ УПОДОБАНЬ.

 

НА ТРЕТЬОМУ МІСЦІ ТІ, ХТО ПРИЙМАЄ СЛОВО І ПОЧИНАЄ ЖИТИ ЗА НИМ, АЛЕ ПОТІМ ЗАНАДТО ВІДДАЮТЬСЯ ТУРБОТАМ ТА СКОРБОТАМ ВІКУ, ЗАБАГАНКАМ ЗЕМНИМ, ЯКІ ПРИТІСНЯЮТЬ ВСІ БЛАГІ ПОЧИНАННЯ, ЯКІ З’ЯВИЛИСЯ ПІД ДІЄЮ СЛОВА БОЖОГО.

 

НА ЧЕТВЕРТОМУ – ТІ, ХТО ПРИЙМАЄ СЛОВО З ПОВНОЮ ВІРОЮ ТА НАВАЖУЄТЬСЯ ЖИТИ ЗА ЙОГО ВИМОГАМИ З ГОТОВНІСТЮ НА ВСЕПОЖЕРТВУ ТА ТРУДИ І НЕ ДОЗВОЛЯЮТЬ СВОЄМУ СЕРЦЮ БУТИ ПРИВ’ЯЗАНИМ ДО ЧОГО-НЕБУДЬ ЗЕМНОГО.

 

СЯДЬ І ПОДУМАЙ КОЖЕН, ДО ЯКОГО КЛАСУ НАЛЕЖИШ ТИ.

Вас може зацікавити

3 лютого 2020 року – православний календар

Редактор Головний

26 червня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

18 жовтня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний