17.8 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Всі новини Календар

10 грудня 2022 року – календар з повчанням

Ікони Божої Матері, йменованої «Знамення». Знамення Пресвятої Богородиці, що було у Новгороді Великому в 1170 р. Вмч. Якова Персіянина (421). Прп. Палладія (VI–VII).

Прмчч. 17-ти ченців в Індії (IV). Прп. Романа (V). Знайдення мощей блгв. кн. Новгородського Всеволода, у Святому Хрещенні Гавриїла, Псковського чудотворця (1192). Свт. Якова, єп. Ростовського (1392). Блж. Андрія Симбірського (1841). Сщмчч. Миколая, архієп. Володимирського, Василія, Бориса, Феодора, Миколая, Олексія, Іоанна, Сергія, Іоанна, Сергія, Миколая, Димитрія, Володимира та Іоанна пресвітерів, прмчч. Іоасафа, Кроніда, Миколая, Ксенофонта, Олексія, Аполлоса, Серафима, Никона і мч. Іоанна (1937). Знайдення мощей блж. Домніки Олешківської (2008). Собор новомучеників і сповідників Радонезьких.

Ікон Божої Матері «Знамення»: Курської-Корінної (1295), Абалацької (1637), Царськосільської, Верхньотагільської (1753), йменованої «Корчемна» (XVIII), і Серафимо-Понетаївської (1879).

Євангельські Читання

Утр. – Лк., 4 зач., I, 39-49, 56. Літ. – Богородиці: Євр., 320 зач., IX, 1-7. Лк., 54 зач., X, 38-42; XI, 27-28. Ряд. (під зачало): Гал., 205 зач., III, 8-12. Лк., 51 зач. (від полу), X, 19-21. Вмч.: Єф., 233 зач., VI, 10-17. Ін., 50 зач., XV, 1-7.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“СЛАВЛЮ ТЕБЯ, ОТЧЕ, ГОСПОДИ НЕБА И ЗЕМЛИ, ЧТО ТЫ УТАИЛ СИЕ ОТ МУДРЫХ И РАЗУМНЫХ И ОТКРЫЛ МЛАДЕНЦАМ. ЕЙ, ОТЧЕ, ИБО ТАКОВО БЫЛО ТВОЕ БЛАГОВОЛЕНИЕ”.

 

 

ОСЬ СУД НАД ЛЮДСЬКОЮ МУДРІСТЮ ТА РОЗУМНІСТЮ. І ВІН ОЧЕВИДНО ВИКОНУЄТЬСЯ. ОДКРОВЕННЯ ТЕПЕР ПЕРЕД ОЧИМА У БОЖИХ ПИСАННЯХ, І РОЗУМНИКИ ЧИТАЮТЬ ЙОГО, АЛЕ НЕ РОЗУМІЮТЬ.

 

ДИВУВАТИСЯ ПОТРІБНО: НАПИСАНО ПРОСТО, А ЇМ ВСЕ ВИДАЄТЬСЯ ТАМ НЕ ТАК, ЯК НАПИСАНО; НЕМОВ ОСЛІПИЛО ЇХ. НЕМОВЛЯТА БАЧАТЬ ТА РОЗУМІЮТЬ; А ДЛЯ НИХ ВІДКРИТЕ Є ПРИХОВАНИМ. ТАКИЙ ПОРЯДОК БУЛО УГОДНО СТВОРИТИ ОТЦЮ НЕБЕСНОМУ; ОТЖЕ, І НІЧОГО СПЕРЕЧАТИСЯ. ЯКЩО БИ ЗОВСІМ БУЛО НЕ ВІДКРИТИМ, НУ ТОДІ РОЗУМНИКИ МОГЛИ БИ ЩЕ ЗАПЕРЕЧИТИ; А ТО ВІДКРИТО – ПРИХОДИТЬ І БЕРИ, СТАНЬ ТІЛЬКИ НЕМОВЛЯМ.

 

“ЯК – Я?… НІ ЗА ЩО!” НУ, ЯК ХОЧЕШ: І ЗАЛИШАЙСЯ СОБІ ПРЕМУДРИМ ТА РОЗУМНИМ, НІЧОГО, ОДНАК ЖЕ ТАКИМ, ЩО СУТТЄВО ПОТРІБНОГО НЕ РОЗУМІЄ ТА НЕ ПОМІЩАЄ У СВОЇЙ ГОЛОВІ, ЩО БЛУДИТЬ СОБІ СЕРЕД ПРИВИДІВ ТА ІЛЮЗІЙ, ЯКІ ПОРОДЖЕНІ ТВОЇМ РОЗУМНИЦТВОМ ТА ТРИМАЮТЬ ТЕБЕ У ПОВНОМУ ОСЛІПЛЕННІ, ЧЕРЕЗ ЯКЕ ТИ ДУМАЄ, ЩО БАЧИШ, А ТИ СЛІПИЙ, ТІЛЬКИ БАЧИШ ЩОСЬ ЧЕРЕЗ ГУСТУ ІМЛУ. А ВОНА НЕ ВКАЗУЄ ТОБІ СПРАВЖНЬОЇ ДОРОГИ І НЕ ВЕДЕ ДО ЦІЛІ, А ТІЛЬКИ ТРИМАЄ В КОЛІ САМООБМАНУ.

 

ВИЗВОЛИ НАС, ГОСПОДИ, ВІД ТАКОГО СТРАШНОГО СТАНУ!…

Вас може зацікавити

1 березня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Предстоятель УПЦ розповів про духовний зміст Успіння Богородиці

Редактор Головний

Відійшов до Господа клірик Волинської єпархії протоієрей Микола Гоменюк

Редактор Головний