16.1 C
Lutsk
Неділя, 14 Квітень, 2024
Календар

10 грудня 2019 року – календар з повчанням

Седмиця 26-а після П’ятидесятниці. Глас 8.
Різдвяний піст.
Дозволяється риба.

Совершается служба с полиелеемІкони Божої Матері, йменованої “Знамення” . Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомЗнамення Пресвятої Богородиці, що було в Новгороді Великому (1170). Совершается служба на шестьВмч. Якова Персіянина (421). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Палладія Александрійського (VI-VII).

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомЗнайдення мощей блгв. кн. Новгородського Всеволода, у св. Хрещенні Гавриїла, Псковського чудотворця (1192). Совершается служба на шестьСвт. Якова, єп. Ростовського (1392). Блж. Андрія Симбірського (1841). Собор новомучеників та сповідників Радонезьких.

Прмчч. 17-ти ченців в Індії (IV). Прп. Романа чудотворця (V).

Сщмчч. Миколая, архієп. Володимирського, ВасиліяБорисаФеодора, Миколая, Олексія, ІоаннаСергія, ІоаннаСергія, МиколаяДимитріяВолодимира, Іоанна пресвітерів, прмчч. ІоасафаКроніда, МиколаяКсенофонта, ОлексияАполлосаСерафимаНикона і мч. Іоанна (1937).

Ікон Божої Матері “Знамення”: Курскої-Корінної  (1295), Абалацької (1637), ЦарськосільськоїВерхньотагільської (1753), іменованої “Корчемна” (XVIII), Серафимо-Понетаївської (1879).

Євангельські Читання

Утр. – Лк., 4 зач., I, 39-49, 56. Літ. – 1 Тим., 279 зач., I, 8-14. Лк., 98 зач., XIX, 45-48. Богородиці (під зачало): Євр., 320 зач., IX, 1-7. Лк., 54 зач., X, 38-42; XI, 27-28. Вмч.: Єф., 233 зач., VI, 10-17. Ін., 50 зач., XV, 1-7.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Дім Мій є домом молитви”. І точно, тільки ввійди у храм, і все кличе тебе на молитву. Все тут так влаштовано і так робиться, щоб налаштовувати на молитву.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Тому якщо хочеш мати кращу молитву у серці своєму, ходи частіше до храму Божого. Вдома так не помолишся, як у храмі. Є такі, які і вдома тепло моляться, але якщо вдома так, то наскільки вищою є молитва у храмі?

 

Але будучи в храмі, не тілом тільки бувай у ньому, а більше духом. Стань, де тихіше, і розумом май Господа перед собою, виливай перед Ним душу свою. Мріяння розганяй, турбот не допускай і зосередься на одній справі – справі молитви. Якщо є щось за тобою, зніми з себе покаянням та обіцянкою виправлення. Якщо совість не задоволена, добав справ самовідданості та любові.

 

Стоячи у храмі, готуй себе і на весь час, коли будеш не в храмі, не відступай від Господа думкою, а завжди слід бачити Його перед собою, щоб не зійшли стопи твої з правильного шляху на неправильний. Від цього, коли прийдеш у храм, тобі легше буде поводити себе в ньому як належить. А от від довгого перебування храмі знову легше буде тобі втримати увагу перед Господом, коли будеш поза храмом…

 

І так буде все вище і вище рости твоє перебування у Господі, а більше цього чого ще можна бажати?

Вас може зацікавити

24 вересня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

26 листопада 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

28 жовтня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний