Седмиця 26-а після П’ятидесятниці. Глас 8. Різдвяний піст. |
Дозволяється риба.
|
Ікони Божої Матері, йменованої “Знамення” . Знамення Пресвятої Богородиці, що було в Новгороді Великому (1170). Вмч. Якова Персіянина (421). Прп. Палладія Александрійського (VI-VII).
Знайдення мощей блгв. кн. Новгородського Всеволода, у св. Хрещенні Гавриїла, Псковського чудотворця (1192). Свт. Якова, єп. Ростовського (1392). Блж. Андрія Симбірського (1841). Собор новомучеників та сповідників Радонезьких.
Прмчч. 17-ти ченців в Індії (IV). Прп. Романа чудотворця (V).
Сщмчч. Миколая, архієп. Володимирського, Василія, Бориса, Феодора, Миколая, Олексія, Іоанна, Сергія, Іоанна, Сергія, Миколая, Димитрія, Володимира, Іоанна пресвітерів, прмчч. Іоасафа, Кроніда, Миколая, Ксенофонта, Олексия, Аполлоса, Серафима, Никона і мч. Іоанна (1937).
Ікон Божої Матері “Знамення”: Курскої-Корінної (1295), Абалацької (1637), Царськосільської, Верхньотагільської (1753), іменованої “Корчемна” (XVIII), Серафимо-Понетаївської (1879).
Євангельські Читання
Утр. – Лк., 4 зач., I, 39-49, 56. Літ. – 1 Тим., 279 зач., I, 8-14. Лк., 98 зач., XIX, 45-48. Богородиці (під зачало): Євр., 320 зач., IX, 1-7. Лк., 54 зач., X, 38-42; XI, 27-28. Вмч.: Єф., 233 зач., VI, 10-17. Ін., 50 зач., XV, 1-7.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
“Дім Мій є домом молитви”. І точно, тільки ввійди у храм, і все кличе тебе на молитву. Все тут так влаштовано і так робиться, щоб налаштовувати на молитву.
Тому якщо хочеш мати кращу молитву у серці своєму, ходи частіше до храму Божого. Вдома так не помолишся, як у храмі. Є такі, які і вдома тепло моляться, але якщо вдома так, то наскільки вищою є молитва у храмі?
Але будучи в храмі, не тілом тільки бувай у ньому, а більше духом. Стань, де тихіше, і розумом май Господа перед собою, виливай перед Ним душу свою. Мріяння розганяй, турбот не допускай і зосередься на одній справі – справі молитви. Якщо є щось за тобою, зніми з себе покаянням та обіцянкою виправлення. Якщо совість не задоволена, добав справ самовідданості та любові.
Стоячи у храмі, готуй себе і на весь час, коли будеш не в храмі, не відступай від Господа думкою, а завжди слід бачити Його перед собою, щоб не зійшли стопи твої з правильного шляху на неправильний. Від цього, коли прийдеш у храм, тобі легше буде поводити себе в ньому як належить. А от від довгого перебування храмі знову легше буде тобі втримати увагу перед Господом, коли будеш поза храмом…
І так буде все вище і вище рости твоє перебування у Господі, а більше цього чого ще можна бажати?