13.5 C
Lutsk
Четвер, 13 Червень, 2024
Всі новини Календар

29 грудня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 28-а після П’ятидесятниці. Глас 2.
Різдвяний піст.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрор. Агея (500 до Р.Х.).

Мч. Марина (III). Блж. цариці Феофанії  (893-894). Прп. Софії  Суздальської (1542).

Сщмч. ВолодимираПавла пресвітерів і Григорія диякона (1918). Сщмчч. Аркадія, єп. Бежецького, Ілії ПавлаФеодосіяВолодимира, Олександра пресвітерів, прмч. Макарія (1937). Сщмч. Петра пресвітера (1937).

Євангельські Читання

2 Тим., 299 зач., IV, 9-22. Мк., 36 зач., VIII, 30-34.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ПОПРОСИВШИ СЛІДУВАТИ ЗА СОБОЮ З ХРЕСТОМ, ГОСПОДЬ ВКАЗУЄ ПРИ ЦЬОМУ ШЛЯХ ЦЕЙ, УСУВАЮЧИ ГОЛОВНІ ДО НЬОГО ПЕРЕШКОДИ – НЕ ЗОВНІШНІ, А ВНУТРІШНІ, ЯКІ ВКОРЕНИЛИСЯ У СЕРЦІ ЛЮДСЬКОМУ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ХОЧЕШ, НІБИ ГОВОРИТЬ ВІН, ІДИ СЛІД ЗА МНОЮ, ПО-ПЕРШЕ, НЕ ШКОДУЙ СЕБЕ; БО ХТО БУДЕ ШКОДУВАТИ СЕБЕ, ТОЙ ЗАГУБИТЬ СЕБЕ; ПО-ДРУГЕ, НЕ ЗВ’ЯЗУЙСЯ КОРИСТОЛЮБСТВОМ, БО “ЯКА КОРИСТЬ ЛЮДИНІ, ЯКЩО ВОНА ЗДОБУДЕ ВЕСЬ СВІТ, А ДУШІ СВОЇЙ НАШКОДИТЬ?” ПО-ТРЕТЄ, НЕ СОРОМСЯ ТОГО, ЩО СКАЖУТЬ АБО ЯК ДИВИТИСЯ НА ТЕБЕ БУДУТЬ ІНШІ: “БО ХТО ПОСОРОМИТЬСЯ МЕНЕ І МОЇХ СЛІВ У РОДІ ЦЬОМУ ПЕРЕЛЮБНОМУ І ГРІШНОМУ, ТОГО ПОСОРОМИТЬСЯ І СИН ЛЮДСЬКИЙ, КОЛИ ПРИЙДЕ У СЛАВІ ОТЦЯ СВОГО ЗІ СВЯТИМИ АНГЕЛАМИ”.

 

САМОЖАЛІННЯ, КОРИСТОЛЮБСТВО ТА СОРОМ ЛИЦЯ ЛЮДИНИ – ГОЛОВНІ ЛАНЦЮЖКИ, НА ЯКИХ ТРИМАЄТЬСЯ ЛЮДИНА У ЖИТТІ НЕБОГОУГОДНОМУ, НА ШЛЯХУ ПРИСТРАСТЕЙ ТА ГРІХА. ВОНИ – ГОЛОВНІ ПЕРЕШКОДИ ДО ЗВЕРНЕННЯ ГРІШНИКА; ВОНИ Ж ГОЛОВНИЙ ПРЕДМЕТ БОРОТЬБИ ДУХОВНОЇ У ЛЮДИНІ, ЯКА КАЄТЬСЯ ТА ПОЧАЛА УЖЕ ПРИНОСИТИ ПЛОДИ ПОКАЯННЯ.

 

ПОКИ ЦІ НИТКИ НЕ ВІДРІЗАНІ, ЖИТТЯ ХРИСТИЯНСЬКЕ У НАС НЕНАДІЙНЕ, ПОВНЕ спіткань ТА ПАДІНЬ, ЯКЩО НЕ ЗАВЖДИ ЗОВНІШНІХ, ТО ВНУТРІШНІХ. ОСЬ І ПРИДИВИСЯ ВСЯКИЙ ДО СЕБЕ ДОБРЕНЬКО, І ЯКЩО Є ЩО У НЬОМУ ЗІ СКАЗАНОГО – ПОТУРБУЙСЯ ВІДРЕКТИСЯ ВІД ТОГО: ІНАКШЕ НЕ НАДІЙСЯ ЗІЙТИ ДО ДОСКОНАЛОСТІ У ХРИСТІ, ХОЧА ЗОВНІШНЬО БУДЕШ І ДУЖЕ СПРАВНИЙ.

Вас може зацікавити

Що таке гріх та як від нього вберегтися

Редактор Головний

У Ківерцях відбувся Різдвяний святвечір

Редактор Головний

28 листопада 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний