19.3 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Календар

1 жовтня 2020 року – календар з повчанням

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Євменія, єп. Гортинського (VII). Прославленя прп. Євфросинії  Суздальської, у миру Феодулії (1698). Прп. Іларіона Оптинського (1873).

Мц. Аріадни (II). Мцц. Софії та Ірини (III). Мч. Кастора. Мчч. БідзинаШалви та Єлизбара, князів Ксанських (1660) (Груз.).

Сщмчч. Олексія і Петра пресвітерів (1918). Сщмч. Амфілохія, єп. Красноярського, ІоаннаБорисаМихаїлаВолодимираВеніамінаКонстантина пресвітерів і мч. Сергія (1937). Собор новомучеників та сповідників землі Володимирської.

Молченської  (1405), іменованої “Цілителька”  (XVIII), і Староруської ікон Божої Матері.

Євангельські Читання

Еф., 225 зач., IV, 14-19. Мк., 52 зач., XI, 27-33.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Спаситель доводить Своє небесне посланецтво свідченням Іоанна Предтечі, – мовчать, бо нічого було сказати проти, а всі не вірують. Іншого разу справами Своїми теж доводив, – перекрутили “про князя бісівського”. Але це перекручення було виставлено зовсім недоречним, – теж замовкли, а все-таки не увірували.

 

Так і завжди невіри не вірують, що їм не говори та як переконливо не доводь істину: нічого не зможуть сказати проти, а все одно не увірують. Сказати б: розум у них параліч розбив, але ж про інші всі речі вони говорять з ясним розумом. Тільки коли мова про віру піде, то починають плутатися у поняттях та словах. Плутаються також, коли виставляють погляди свої на заміну основам віри, що дані від Бога. Послухайте всю їхню теорію – дитина розбере, що це сітка павутини, а вони того не бачать.

 

Незбагненне осліплення! Завзятість невірів можна ще пояснити небажанням вірити, але звідки саме небажання? І від чого воно бере у цьому разі таку владу, що змушує людину розумну свідомо дотримуватися нелогічного образу думок? Тут пітьма – чи вже не від батька пітьми вона?

Вас може зацікавити

24 жовтня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

28 листопада 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

16 лютого 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний