-0.9 C
Lutsk
П’ятниця, 1 Грудень, 2023
Всі новини Календар

1 квітня 2022 року – календар з повчанням

Седмиця 4-а Великого посту, Хрестопоклонна. Глас 2.
Великий піст.
Монастирський устав: cухоядіння (хліб, овочі, фрукти).

Мчч. Хрисанфа та Дарії (283) і з ними мчч. Клавдія трибуна, Іларії, жінки його, Іасона і Мавра, синів їхніх, Діодора пресвітера та Маріана диякона.

Мч. Панхарія (близько 302). Прп. Васси Псково-Печерської (близько 1473). Прп. Інокентія Комельського, Вологодського (1521). Прав. Софії, кн. Слуцької (1612). Св. Іоанна спов. (1933); прмц. Матрони (1938). Прп. Симеона Дайбабського (1941) (Серб.). Прославлення прп. Симеона Псково-Печерського (2003).

Ікони Божої Матері, іменованої «Розчулення», Смоленської (1103).

Євангельські Читання

На 6-му часі: Іс., XXIX, 13-23. На веч.: Бут., ХII, 1-7. Притч., XIV, 15-26.

Літургія Передосвячених Дарів.

Перед відпустом зображальних звершується поклоніння Хресту. Під час співу тропаря і кондака Хрест через Царські врата заноситься до вівтаря.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“ПРОМОВИВ ГОСПОДЬ ДО АВРАМА: ВИЙДИ ЗО СВОЄЇ ЗЕМЛІ, І ВІД РОДИНИ СВОЄЇ, І З ДОМУ БАТЬКА СВОГО ДО КРАЮ, ЯКИЙ Я ТОБІ ПОКАЖУ”. ЦЕ ОЧЕВИДНИЙ ОБРАЗ ТІЄЇ ЗМІНИ СЕРДЕЧНОЇ, ЯКА ЗВЕРШУЄТЬСЯ В ІСТИННО ВІРУЮЧИХ, КОЛИ ВОНИ ЩИРО БЕРУТЬ НА СЕБЕ ХРЕСТ СВІЙ ТА СЛІДУЮТЬ ХРИСТУ.

ЗАЛИШАЮТЬ ВОНИ ОТЦЯ СВОГО – САМІСТЬ, РОЗПИНАЮЧИ ЇЇ САМОВІДРЕЧЕННЯМ; ЗАЛИШАЮТЬ РІД СВІЙ – СВОЇ ВЛАСНІ ГРІХОВНІ СХИЛЬНОСТІ, ПРИСТРАСТІ ТА ЗВИЧКИ, РОЗІП’ЯВШИ ЇХ РІШУЧІСТЮ НЕУХИЛЬНО У ВСЬОМУ СЛІДУВАТИ ПРИСТРАСНОВБИВЧИМ ЗАПОВІДЯМ ГОСПОДНІМ; ЗАЛИШАЮТЬ ЗЕМЛЮ СВОЮ, УСЮ ОБЛАСТЬ ГРІХОВНУ, СВІТ ЗІ ВСІМА ЙОГО ВИМОГАМИ, РОЗПИНАЮЧИ ЙОГО РІШУЧІСТЮ БУТИ ДЛЯ НЬОГО ЧУЖИМ, ХОЧА БИ ДЛЯ ЦЬОГО НЕОБХІДНО БУЛО ПОТЕРПІТИ НЕ ТІЛЬКИ ВТРАТИ У МАЙНІ ТА ВАЗІ СУСПІЛЬНІЙ, АЛЕ І САМУ СМЕРТЬ.

Вас може зацікавити

У день пам’яті свт. Миколая православна громада с. Смолигів молитовно відзначила престольне свято. ФОТО

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл очолив святкування з нагоди 20-ої річниці освячення храму с. Копачівка

Редактор Головний

31 березня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний