17.1 C
Lutsk
Четвер, 23 Травень, 2024
Всі новини Основи православ'я Публікації

Як пояснити дітям, навіщо потрібен піст

Піст – це засіб або шлях, за допомогою якого досягаємо найвищої мети у своєму житті – зустрічі з Богом.

Про це сказав викладач Київської духовної академії диякон Андрій Музольф.

«Для дитини позначити важливість і необхідність посту можна тільки одним чином – особистим прикладом. Якщо ми, вирішивши почати поститися, відразу ж включимося в цей процес по максимуму: скасуємо всі розваги, перейдемо різко на пісну їжу і т.п., навряд чи це буде сприйнято дітьми як щось позитивне», – зазначив отець Андрій.

Він порадив спершу пояснити своїм домочадцям те, чим піст є насправді – можливістю стати кращими шляхом певних самообмежень.

«Найкраще пояснення важливості посту – це особистий приклад. А отже батьки насамперед мають почати контролювати і свої слова, і свої вчинки, а не лише свій раціон. Не варто відразу все забороняти дитині. Спочатку потрібно обмежити її в тому, що є найменш корисним для неї. Наприклад, у комп’ютерних іграх. Потім поступово до цього обмеження додавати ще щось: перегляд телевізора, вживання м’яса», – зазначив викладач Київських духовних шкіл.

Він звернув увагу, що все треба робити поступово і розумно, «щоб не зламати дитину і не відбити в ній бажання не тільки поститися, а й взагалі мати хоч якесь відношення до Церкви».

Джерело

Вас може зацікавити

У кафедральному соборі побували святині Всеукраїнського хресного ходу за мир в Україні

Редактор Головний

Свято-Володимирська громада с. Веснянка урочисто відзначила престольне свято

Редактор Головний

Єпископ Афанасій очолив Божественну літургію у день престольного свята Свято-Покровського храму Луцька

Редактор Головний