25.3 C
Lutsk
Неділя, 14 Липень, 2024
Відео Волинська єпархія Всі новини Новини

Звершувати подвиг посту потрібно заради слави Божої, – Предстоятель

У своїй проповіді напередодні початку Великого посту Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів про головну умову корисного подвигу для душі людини.

«По милості Божій ми, дорогі брати і сестри, отці, наблизилися до спасительного часу Святого і Великого посту», – сказав Архіпастир.

Він нагадав Євангельські слова, які читали цього дня в Церкві: «Коли постуєте, не будьте сумні, як лицеміри, бо вони приймають на себе похмурі обличчя, щоб на людях показатися такими, що постяться. Істинно кажу вам: вони вже отримують нагороду свою. А ти, коли постуєш, помасти голову твою і вмий лице твоє, щоб явитися пістником не перед людьми, а перед Отцем твоїм, Котрий втайні; і Отець твій, Який бачить таємне, віддасть тобі явно» (Мф. 6:16-18).

Першосвятитель підкреслив, що свої подвиги потрібно звершувати так, щоб вони були відомими лише Богові.

«Коли ми утримуємо себе від скоромної їжі, звершуємо поклони, ходимо до церкви, то ми повинні робити це скромно, не заради того, щоб показати, що ми такі добрі, праведні, а приховувати це від людей. Бог любить, коли людина звершує подвиг свій не заради марнославства, а заради слави Божої. І тоді Бог, який бачить наше таємне, воздає нам явно», – зазначив Блаженніший владика.

Вас може зацікавити

У день свята Входу Господнього до Єрусалиму архієпископ Нафанаїл очолив Божественну літургію. ФОТО

Редактор Головний

У кафедральному соборі була звершена нічна Літургія. ФОТО

Редактор Головний

5 квітня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний