25.3 C
Lutsk
Неділя, 14 Липень, 2024
Волинська єпархія Всі новини Новини Фото

Митрополит Нафанаїл звершив Літургію Передосвячених Дарів у кафедральному соборі

20 березня 2024 року, у середу першої седмиці Великого посту, митрополит Волинський і Луцький Нафанаїл звершив Літургію Передосвячених Дарів у кафедральному соборі Всіх Святих землі Волинської.

Його Високопреосвященству цього дня співслужили настоятель храму протоієрей Володимир Яцишин, завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), клірики храму та єпархії.

Літургією Передосвячених Дарів називається богослужіння, під час якого вірним пропонуються Святі Дари, освячені на попередній повній Літургії – святителя Василія Великого чи святителя Іоанна Златоустого. Ця традиція бере початок ще з часів апостольських наступників і затверджена Правилами Лаодикійського та Трульського Соборів. Сам чин цієї Літургії (без Євхаристійного канону) був сформований під впливом особливого ставлення до періоду Святої Чотиридесятниці як до часу строгого посту й покаяння.

Після відпусту владика звернувся до пастви зі словом. Архіпастир побажав, щоб у вірян не ослаб дух і ревність до подвигу, щоб і надалі проходити шлях Великого посту і гідно досягнути свята славного Христового Воскресіння.

Сьогодні ввечері Високопреосвященніший владика звершить читання третьої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського у цьому ж таки храмі.

Вас може зацікавити

20 серпня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Звернення православних Волині до президента Росії Володимира Путіна

Редактор Головний

Радість Світлої седмиці, або в чому полягає головна опора для православного християнина?

Редактор Головний