16.9 C
Lutsk
Середа, 22 Травень, 2024
Всі новини Основи православ'я

Сьогодні – свято Віддання Пасхи, в четвер – Вознесіння Господнє

Середа на цьому тижні — особливий день, який має назву Віддання Пасхи.

Він завершує сорокаденний термін перебування Воскреслого Христа на землі, останній раз перед Його Вознесінням нагадуючи про події Великодньої ночі. Тому церковна служба цього дня правиться урочистим Пасхальним чином.

Апостол Павло у своїх посланнях писав: «Я передав вам найперше те, що і сам прийняв: що Христос помер за гріхи наші, згідно Писання; і що Він був похований, і що воскрес третього дня, згідно Писання; …І коли про Христа проповідується, що Він воскрес із мертвих, то як же говорять деякі з вас, що нема воскресіння мертвих? …І коли Христос не воскрес, то проповідь наша даремна, даремна і віра ваша. …І якщо тільки в цьому житті надіємося на Христа, то ми найнещасніші від усіх людей. Але ж Христос воскрес з мертвих, первісток зі спочилих. Так, як через людину смерть, так через Людину і воскресіння з мертвих. Так як в Адамі всі вмирають, так в Христі всі оживуть!»

Пам’ятаючи цю думку апостола, щоденно плекаймо в серці пам’ять про Воскресіння Господнє. В цьому допомагатиме нам кожне наступне недільне Богослужіння, так звана «мала» Пасха, яку ми маємо змогу звершувати щотижня.

***

Віддання Великодня – останній день в цьому році, коли в храмах лунають пасхальні піснеспіви, а віруючі вітаються словами «Христос Воскрес!» Проте варто промовляти ці святі слова щодня, адже недарма Спаситель провістив, що цієї радості в нас не відніме ніхто і ніколи.

Тож нехай ані важкі випробування, ані звичайні побутові клопоти не затуляють від нас образ Воскреслого Господа, Бога і Спаса нашого, Іісуса Христа.

Христос воскрес!

Вас може зацікавити

Архієреї, духовенство та віряни Волинської єпархії взяли участь у хресному ході до Дня Хрещення Русі

Редактор Головний

Волинська єпархія УПЦ придбала позашляховик для евакуації поранених воїнів ЗСУ

Редактор Головний

“Пасхальна радість”: Просвітницький відділ єпархії організував свято для особливих дітей

Редактор Головний