19.4 C
Lutsk
Середа, 12 Червень, 2024
Волинська єпархія Новини Фото

Єпископ Афанасій освятив Свято-Воскресенський храм у Луцьку. ФОТО

4 червня 2020 року вікарний архієрей Волинської єпархії єпископ Камінь-Каширський Афанасій звершив чин освячення Свято-Воскресенського храму Луцька, що на вулиці Рівненській.

Його Преосвященству співслужили благочинний Луцького кафедрального округу прот. Вадим Лебедь, архімандрит Аліпій (Сапіга), настоятель місцевого храму прот. Іоанн Сургент, настоятель Луцького кафедрального собору Всіх Святих землі Волинської прот. Володимир Яцишин та гості у священному сані.

На Малому вході Преосвященніший владика нагородив настоятеля храму правом носіння митри за богослужінням.

Опісля прочитання Євангелія владика Афанасій звернувся до вірян зі словом проповіді.

«Великий подвиг та велика нагорода подається сьогодні тим, хто в непростий час випробувань, десять років, без нарікання й відчаю продовжував будувати дім Божий й вірити, що Господь допоможе воздвигнути цей храм, в якому люди знайдуть спасіння», – розпочав архіпастир.

«Тому кожен християнин має не просто будувати стіни, не просто зводити куполи, але й будувати спасіння власної душі, звершуючи добрі справи на благо Христової Церкви», – наголосив владика.

Під час богослужіння лунала посилена молитва за мир в Україні та за єдність світового православ’я. Також були піднесені молитви за позбавлення від коронавірусної інфекції та здоров’я медичних працівників. Була виголошена молитва під час згубної пошесті та смертоносної зарази.

Після завершення Літургії Архіпастир відзначив благословенними грамотами прихожан, жертводавців та будівельників, з допомогою яких вдалося звести храм.

Нагадаємо, перший камінь під фундамент майбутнього храму був освячений і закладений у 2011 році, на сьогодні основна частина робіт вже завершена: у червні 2018 єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл освятив накупольні хрести, які поетапно встановили на храм.

Читати також:

Свт. Іоанн Шанхайський пояснює, чому так важливо будувати храми, кому вони потрібні

 

Вас може зацікавити

“Друга Пасха”: Свято-Димитрівська парафія села Вишнів молитовно відзначила престольне свято

Редактор Головний

Волинська єпархія УПЦ організовує паломницьку поїздку до Святої Землі

Редактор Головний

Клірики Волинської єпархії доставили майже 5 тонн допомоги на Миколаївщину

Редактор Головний