7.4 C
Lutsk
Неділя, 21 Квітень, 2024
Волинська єпархія Новини

Єпископ Афанасій очолив богослужіння з нагоди престольного свята у Свято-Пантелеймонівському храмі Луцька. ФОТО

9 серпня Православна Церква вшановує пам’ять святого великомученика і цілителя Пантелеймона. Цей день є престольним святом Свято-Пантелеймонівського храму, розташованого біля Свято-Покровського кафедрального храму Луцька.

Престольне свято храму називають його «другою Пасхою». Адже цього дня його громада молитовно відзначає урочистість свята, дня пам’яті святого чи чудотворної ікони Пресвятої Богородиці, на честь якого і освячений той чи інший храм.

Свято-Пантелеймонівський храм був збудований та освячений на честь 2000-річчя Різдва Христового і є частиною архітектурного комплексу древнього Свято-Покровського храму Луцька.

Напередодні престольного свята єпископ Камінь-Каширський Афанасій, у співслужінні сонму священнослужителів Волинської єпархії, очолив Всенічне бдіння у Свято-Покровському храмі.

У сам день свята вікарій Волинської єпархії єпископ Камінь-Каширський Афанасій звершив Божественну Літургію у Свято-Пантелеймонівському храмі. Йому співслужили священнослужителі Волинської єпархії, – йдеться на сайті храму.

Окрасою богослужіння став спів молодіжного хору Свято-Пантелеймонівського храму «Уміленіє» під керівництвом Катерини Головій.

Після Літургії відбувся Хресний хід.

У своєму архіпастирському слові проповіді єпископ Афанасій закликав вірних наслідувати приклад твердості у вірі, яку проявив святий великомученик і цілитель Пантелеймон. “Споглядаючи на життя і подвиги мучеників, ми повинні наслідувати приклад їхньої віри. І цей приклад нехай проросте у наших серцях і явить у нашому житті благодать Святого Духа”, – підсумував владика.

Вас може зацікавити

У день пам’яті рівноапостольних Кирила і Мефодія єпископ Афанасій звершив богослужіння. ФОТО

Редактор Головний

Що треба робити християнину під час війни – із циклу «100 духовних порад свт. Ігнатія (Брянчанінова)»

Редактор Головний

Проректор ВДС прот. Олександр Федчук взяв участь у науковій конференції в Польщі

Редактор Головний