-4.3 C
Lutsk
Субота, 9 Грудень, 2023
Всі новини Основи православ'я Публікації

Якою повинна бути підготовка до Святого Причастя

Якою б не була людина, Господь у момент Причастя з’єднується з нею Своїми Тілом та Кров’ю.

Про це намісник Святогірської лаври митрополит Арсеній сказав у проповіді.

«Ми часто якось по-фарисейськи вичитуємо правило до Причастя. Однозначно, його треба читати й інших правил підготовки до Причастя треба дотримуватись, але водночас ми не повинні втрачати почуття присутнього живого Христа поруч», – зазначив владика Арсеній.

Він зазначив, що священник, коли Причащається, частинку Тіла Христа в руки бере. «У цей час треба зрозуміти, що Господь зараз до тебе довірливий так, як до Симеона Богоприємця, який взяв на руки Богонемовля», – додав владика.

«Який би ти не був, Господь у цей момент з’єднується з тобою Своїми Тілом та Кров’ю, не спалюючи тебе в попіл вогнем Свого Божества, але тебе обожнюючи. І зупиняє всякий заколот думок, почуттів, дає мир у твою душу. І дарує особливий стан після Причастя, коли ти усвідомлюєш себе грішником і в Божій Любові, з якою ти з’єднався, весь світ готовий обійняти, і всі люди тобі рідні, близькі», – пояснив намісник обителі.

Митрополит також наголосив, що єднання з Богом – найголовніше, чим ми живемо на землі і що перейде з нами у вічне буття, уготоване Богом.

«Дай Боже, нам, у цей час зберегти свою людяність, своє християнське звання та пам’ять про те, що все в цьому світі є тимчасовим. Будьте відкриті, прості один до одного, намагайтеся по-доброму один про одного говорити і думати та допомагати один одному, чим можете», – закликав митрополит Арсеній.

Вас може зацікавити

Блаженніший Митрополит Онуфрій назвав єдину умову, за якої існуватиме людство

Редактор Головний

Був найстаршим у батьків: клірики Любешівського благочиння звершили Чин похорону захисника України

Редактор Головний

Церква вшановує Собор всіх святих, у землі нашій просіявших

Редактор Головний