1.3 C
Lutsk
Середа, 6 Грудень, 2023
Запитання священнику

Як провести поминальні дні в умовах карантину?

Як правильно провести Радоницю в сьогоднішніх умовах? У храм на Радоницю у мене не виходить потрапити, а на кладовище в поминальні дні не пускають.

Марина Скоробогат

Відповідає протоієрей Димитрій Гарчук, секретар Синодальної Літургійної Комісії УПЦ:

– Радониця – це принесення радості за допомогою спілкування, перш за все молитовного, з покійними родичами. Зауважимо, що ми молимося Христу Богу, Який переміг смерть Своєю смертю на Хресті. Крім того, що ми прославляємо Спасителя світу і Господа, ми підносимо свої молитви за упокій душ спочилих, які для нас дорогі, і через Христове Воскресіння продовжують своє буття в надії воскресіння та життя Вічне в Неземній Радості.

Є благочестива традиція відвідувати на Радоницю могили близьких нам по плоті і по духу православних християн саме з цією метою. Але в цьому році ми всі опинилися в неординарних умовах у зв’язку з карантином і медико-санітарними обмеженнями, які впливають на можливість втілення в життя наших усталених традицій.

Можна знайти спосіб відвідати кладовище не в ті дні, коли там зазвичай збиралося багато народу. Не обов’язково йти на кладовище саме на Радоницю, можна відвідати дорогі могили до або після неї. Важливо подати імена дорогоцінних нам християн в храм на поминання за панахидою та Божественною Літургією, навіть якщо не вдасться особисто потрапити туди. Для цього є знайомі, які підуть в храм, меседжер, інші засоби зв’язку. Знаю, що багато священиків зараз налагодили зв’язок зі своїми прихожанами і приймають записки в спеціально створених групах.

У кого немає і такої можливості – цілком можна обмежитися домашньою молитвою, звершити спів пасхального канону і молитву за упокій.

Головне – не сумуйте! Ми ж хочемо поділитися радістю з покійними, а якщо наш дух буде нудитися, то сенс Радониці буде недосяжний і неможливий. Щоб було все правильно і благоліпно, потрібно пам’ятати, що життя живе, тому що – Христос воскрес!

Джерело

Вас може зацікавити

Як привчити дитину до Причастя?

Редактор Головний

ЧОМУ ГОСПОДЬ НЕ ЗАВЖДИ ВІДПОВІДАЄ НА НАШІ МОЛИТВИ

Редактор Головний

Чи можна православній людині лікуватися гіпнозом?

Редактор Головний