9.8 C
Lutsk
Четвер, 28 Березень, 2024
Всі новини Основи православ'я Публікації

Як провести перший тиждень Великого посту

Перший тиждень Великого посту відрізняється особливою суворістю не тільки щодо утримання в їжі, але й щодо розпорядку дня християнина.

Про це розповів митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент (Вечеря).

«У перші чотири дні православні християни збираються у храмі, щоб разом зі священнослужителями помолитися словами піснеспівів преподобного Андрія Критського. У Великому каноні, написаному преподобним Андрієм у VIII столітті, виражений стан душі грішника, що кається. Християни за вечірніми богослужіннями в ці дні отримують молитовний покаянний настрій, який повинен їх супроводжувати весь Великий піст», – пояснив владика Климент.

Він нагадав, що покаяння – це не відчай, а усвідомлення всього неправильного в нашому житті, з чітким бажанням його виправити.

«У п’ятницю і суботу першого тижня Великого посту відбувається спомин дива, яке здійснив великомученик Феодор Тирон, який жив у IV столітті. Цей святий з’явився через 50 років після своєї мученицької смерті християнам в місті Амасії, в Понтійській області з настановою обов’язково зберігати піст і не вживати ідоложертовне. Після закінчення першого тижня християни моляться великомученику Феодору, щоб він допоміг і нам, тим, хто живе у XXI столітті, зберегти піст і не піддатися на ті спокуси, які можуть чекати нас на нашому великопісному шляху.

Закінчується перший тиждень Великого посту великим святом, що називається Торжеством Православ’я. У цей день ми дякуємо Господу за те, що являємося православними християнами. Також Церква згадує події, пов’язані з VII Вселенським собором, який засудив єресь іконоборства і затвердив шанування святих ікон», – поділився митрополит Климент.

Архієрей зазначив, що під час Великого посту кожному християнину потрібно приступити до говіння – сповіді і причастя.

«Оскільки перший тиждень потрібно провести в особливій стриманості, то великою втіхою для віруючих є причастя Христових Таїн в Неділю Торжества Православ’я. Цього дня у православних храмах, як ніколи багато сповідників і причасників. Сповідь краще здійснити на вечірньому богослужінні, заздалегідь осмисливши все, про що потрібно сказати під час Таїнства Покаяння», – порадив владика.

Він підкреслив, що міру посту бажано узгодити зі своїм духівником – священником, який знає духовний і фізичний стан людини, при цьому потрібно не забувати, що пісною їжа стає не тільки від відсутності у ній продуктів тваринного походження, а й від простоти.

Як повідомлялося раніше, Предстоятель Української Православної Церкви благословив віруючих звершувати особливе молитовне правило з молитвою про мир в Україні під час Великого посту.

Джерело 

Вас може зацікавити

Свята великомучениця Катерина – наречена Христова

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл очолив Чин Прощення у кафедральному соборі

Редактор Головний

Якщо Господь дарує людині можливість прожити якийсь вік, значить так треба, – митр. Антоній (Паканич)

Редактор Головний