20.7 C
Lutsk
П’ятниця, 24 Травень, 2024
Основи православ'я Творіння святих отців

Що робити для того, щоб дійсно молитись

Молитва – справа не монахів тільки,
а й усіх християн.

Свт. Феофан    

( Листи. Вип.2, стр. 89, л.256)

Молитва –  найголовніша справа у життя християнина. Молитва – це подих духу. Є молитва – живе дух, немає молитви – немає життя в дусі.

Стояти перед іконою і класти поклони –  це ще не молитва, а тільки один із її факторів; читати молитви на пам’ять чи з книжки, або слухати їх – це теж іще не молитва, а тільки знаряддя або спосіб її пробудження.

Сама молитва є народженням в нашому серці одного за іншим благоговійних почуттів до Бога – це  відчуття самоприниження, відданості, подяки, славослів’я, прохання, покірності волі Божій, сердечного преклоніння перед Богом та інше.

Вся наша турбота тут повинна бути про те , щоб під час молитви ці і подібні відчуття наповнювали нашу душу, щоб серце не було пустим. Коли в серці є ці почуття, чи хоча б одне з них,  яке дійсно спрямоване до Бога, то молитвослів’я наше і є молитвою, а якщо ні – воно ще не є молитвою.

Читати також: Молитва – подих душі

Молитву, тобто направлення серця до Бога, потрібно стимулювати та постійно підкріплювати.  Потрібно виховати в собі молитовний дух.

Першим способом для досягнення цього є читання чи слухання нами молитов.

Читай чи слухай молитву як належить і неодмінно наблизиш серце своє до Бога, тобто ввійдеш у молитовний дух. У молитвах святих отців рухається велика молитовна сила, і ті, хто з увагою та всім серцем проникає в молитву, той у силу закону взаємодії неодмінно відчує молитовну силу.

Щоб наші молитвослів’я перетворити на засіб до виховання молитви, необхідно звершувати їх так, щоб думка і серце сприймали зміст цієї молитви.

Ось для цього три найпростіших правила:

  • не починай молитву без певної підготовки,
  • не молись як-небудь, а з увагою і почуттям ,
  • після молитви не відразу переходь до світських справ.

                                             Святитель Феофан

 

Вас може зацікавити

«Для щирої сповіді має бути достатньо Євангелія»

Редактор Головний

Відповідь Свт. Миколая Сербського чиновникові, який вважає, що народ занадто багато святкує

Редактор Головний

Про складні питання, які тяжко навіть вимовити

Редактор Головний