-0.9 C
Lutsk
П’ятниця, 1 Грудень, 2023
Основи православ'я Творіння святих отців

Що робити для того, щоб дійсно молитись

Молитва – справа не монахів тільки,
а й усіх християн.

Свт. Феофан    

( Листи. Вип.2, стр. 89, л.256)

Молитва –  найголовніша справа у життя християнина. Молитва – це подих духу. Є молитва – живе дух, немає молитви – немає життя в дусі.

Стояти перед іконою і класти поклони –  це ще не молитва, а тільки один із її факторів; читати молитви на пам’ять чи з книжки, або слухати їх – це теж іще не молитва, а тільки знаряддя або спосіб її пробудження.

Сама молитва є народженням в нашому серці одного за іншим благоговійних почуттів до Бога – це  відчуття самоприниження, відданості, подяки, славослів’я, прохання, покірності волі Божій, сердечного преклоніння перед Богом та інше.

Вся наша турбота тут повинна бути про те , щоб під час молитви ці і подібні відчуття наповнювали нашу душу, щоб серце не було пустим. Коли в серці є ці почуття, чи хоча б одне з них,  яке дійсно спрямоване до Бога, то молитвослів’я наше і є молитвою, а якщо ні – воно ще не є молитвою.

Читати також: Молитва – подих душі

Молитву, тобто направлення серця до Бога, потрібно стимулювати та постійно підкріплювати.  Потрібно виховати в собі молитовний дух.

Першим способом для досягнення цього є читання чи слухання нами молитов.

Читай чи слухай молитву як належить і неодмінно наблизиш серце своє до Бога, тобто ввійдеш у молитовний дух. У молитвах святих отців рухається велика молитовна сила, і ті, хто з увагою та всім серцем проникає в молитву, той у силу закону взаємодії неодмінно відчує молитовну силу.

Щоб наші молитвослів’я перетворити на засіб до виховання молитви, необхідно звершувати їх так, щоб думка і серце сприймали зміст цієї молитви.

Ось для цього три найпростіших правила:

  • не починай молитву без певної підготовки,
  • не молись як-небудь, а з увагою і почуттям ,
  • після молитви не відразу переходь до світських справ.

                                             Святитель Феофан

 

Вас може зацікавити

Чому седмиця, наступна за неділею про митаря і фарисея, є суцільною?

Редактор Головний

Навчися мовчати, і мовчання навчить тебе молитві – Короткі поради священнослужителів

Редактор Головний

Що таке совість та як навчитися чути її голос

Редактор Головний