П’ятниця, 27 Січень, 2023
Всі новини Запитання священнику Публікації

ЯК ПРАВИЛЬНО ПРОВЕСТИ ВОДОХРЕСНИЙ СВЯТВЕЧІР?

Відповідає Андрій Музольф, викладач Київської духовної академії. 

Згідно з церковною традицією, Водохресний святвечір – один з найсуворіших пісних днів в церковному році. Крім того, в цей день також відбувається велике освячення води.

Такий чин відбувається тільки два рази на рік – в Водохресний святвечір і в саме свято Хрещення, але при цьому води цих двох днів абсолютно тотожні і не зовсім коректно розрізняти їх, називаючи одну Водохресною, а другу – Богоявленською.

Отже, якщо ми хочемо провести Водохресний святвечір максимально з користю – при чому користю духовною – для себе, в такому випадку ми повинні, перш за все, відвідати храм, взяти участь у богослужінні цього дня, по можливості – причаститися, а після закінчення Літургії – помолитися за чином освячення води.

Цю воду можна вжити як самому, так і освятити нею своє житло, а також можна дати її домашнім тваринам. Тому що, як свідчить одне з піснеспівів цього дня, «днесь освящается всякая тварь», тобто, в цей день відбувається освячення всього створеного Богом. Адже, завдяки таким матеріальним святиням, як, наприклад, свята вода, відбувається освячення не тільки людини, але і всього світу, тому що, за словами святих отців, людина покликана обожнитися не тільки сама, але і привести до обожнювання весь Всесвіт.

Джерело

Вас може зацікавити

15 цитат Блаженнішого Митрополита Онуфрія про піст

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл очолив святкування з нагоди престольного свята Різдво-Богородичного храму Луцька

Редактор Головний

Напередодні неділі 7-ої після П’ятидесятниці архієпископ Нафанаїл очолив всенічну у Михнівському монастирі

Редактор Головний