20.3 C
Lutsk
Субота, 15 Червень, 2024
Всі новини Інтерв’ю Основи православ'я

Як правильно підготуватися до зустрічі Різдва Христового?

Про те важливе, що не можна упустити напередодні Різдва розповідає владика Іов (Смакоуз).

– До Різдва Христового сучасній людині підготуватися складно. Потрібно подолати безліч спокус. І після цього часто її увагу притягує зовнішнє, що не відноситься до суті події, яку святкують. У старі часи традиції підготовки до церковних свят діти переймали від батьків вдома, часто з «молоком матері». Багато парафіян ці вечори останніх днів Різдвяного посту проводили в храмі, харчуючись словами Церкви, словами її високої візантійської поезії, з якої складаються богослужіння Передсвята Різдва Христового. Особливе значення має тропар цих зворушливих служб. Він починається словами «Готуйся, Віфлеєм…»

Вираз «Готуйся, Віфлеєм» закликає приготуватися зустріти Христа так, як ми чекаємо і зустрічаємо найбільш дорогих та почесних гостей, роблячи перед цим генеральне прибирання від гріховного сміття всередині себе на Таїнстві Сповіді!

Проблема жителів Стародавнього Віфлеєму, як і більшості наших сучасників, полягає в тому, що їхні будинки закриті для Богонемовляти. Йому немає місця в їхніх серцях. Тому Христос і народився не в місті, а його околиці, не в домі, а в печері для тварин. Відкриємо двері для Христа в своєму серці! З радістю запросимо Його увійти в нашу душу в Таїнстві Причастя Святих Таїн, щоб у нас дійсно відбулося свято з Тим, Хто народився в цю дивовижну для всього людства ніч. Кожен, подібно добрій господині, повинен постаратися спекти духовний коровай для зустрічі Христа. Віфлеєм в перекладі означає «місто хліба». У нього зійшов «хліб з Небес», як сказано в Євангелії (ін. 6:48-50), Той Хліб Життя, Якого вірні причащаються на Божественній літургії.

Отже, найголовніше: душа, сім’я і весь будинок повинні бути приготовлені до прийому Богонемовляти, спілкування з Ним. У дні Святок для Христа треба відвести центральне місце. Він йде прославити і звести до Бога кожного віруючого в Нього! Він святом Свого Різдва відкриває всім нам рай. Треба тільки увійти в нього. Церква на честь свята закликає нас прикрасити свою душу добрими справами любові і милосердя. Нам слід згадати, що наша справжня Краса – Христос. Тільки він прикрашає нас ще більшою славою, ніж їм був прикрашений маленький древній Вифлеєм.

Пресвята Діва і Йосип Обручник йшли в Вифлеєм, щоб смиренно виконати волю Божу про спасіння людини і веління римського кесаря про перепис населення. Напередодні Різдва на честь їх подорожі з Назарету в Віфлеєм Церквою встановлений більш суворий піст і особливі піснеспіви. Якщо поглянути на карту стародавньої Палестини, то від Назарету до Віфлеєму 157 км., це більше 5 днів шляху пішки. Хоча б подумки розділимо і ми з Пречистою «непраздною», тобто Тією, хто носить у своєму утробі Христа, Богоматір’ю тяготи і позбавлення її шляху. Чекаючи на Різдво Богонемовляти, постараємося в своїх повсякденних справах не тільки не забувати про Христа, але і в своєму серці йти шляхом духовного преображення разом зі Святим сімейством.

Діва Марія стає для нас райським Божественним садом. Куштуючи від його Плоду – Вічного Бога, який хоче народитися – ми будемо жити вічно і вже не розлучимося з Ним, як Адам. Тому необхідно причаститися Святих Таїн Христових або напередодні в один з днів посту, або у Святвечір, або в саме Свято.

Нехай же в нинішньому році це Велике Свято стане початком нашого духовного відродження. Наша Канонічна Церква тепер нагадує Новонародженого Христа в яслах. Ми з Ангелами і пастирями покликані охороняти і зігрівати Його, зростати з Ним, прославляти Його, слухатися Його.

Нехай Господь допоможе усім нам у ці передріздвяні дні гідно завершити піст і радісно зустріти Віфлеємську зірку над Нових Богонемовлям!

Джерело

Вас може зацікавити

Клірик Волинської єпархії привітав з Різдвом Христовим підопічних Луцького геріатричного пансіонату

Редактор Головний

13 квітня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

У день престольного свята митрополит Нафанаїл відвідав православну громаду с. Брониця

Редактор Головний