23.2 C
Lutsk
Неділя, 16 Червень, 2024
Всі новини Календар

27 липня 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 8 після П’ятидесятниці. Посту немає.
Ап. від 70-ти Акили (I). Мч. Іуста (I). Прп. Єлія ченця (IV). Прп. Онисима чудотворця (IV). Мч. Іоанна Мервського. Прп. Стефана Махрицького (1406). Прп. Никодима Святогорця (1809). Сщмч. Константина Богоявленського пресвітера (1918); сщмч. Миколая Порецького пресвітера (1933). Знайдення мощей прп. Феофіла Київського, Христа заради юродивого (1993).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: 1Кор. 10:28-11:7 (зач. 147).; Мчч.: 1Кор. 13:11-14:5 (зач. 154 від полу). Єв.: Мф. 16:24-28 (зач. 69) і за п’ятницю (під зачало).; Мчч.: Лк. 10:19-21 (зач. 51).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Господь від тих, хто хоче піти за Ним, вимагає рішучої самовіддачі: “зречись себе” (Мф.16:24). Можна це висловити і так: кинь свої інтереси і переслідуй лише інтереси Господа. Це здійсниш, коли будеш завжди творити угодне Йому. Як же це зробити? Дивись уважно за тим, що в тобі всередині і що біля тебе зовні, і, суворо визначивши, як угодно Господу, щоб ти вчинив у такому і в такому випадку, зовнішньому або внутрішньому, чини так, не шкодуючи себе і не домішуючи сюди своїх розрахунків, з цілковитою самовіддачею. Скажеш: визначити це складно. Ні, не складно. У нас є заповіді ясні й визначені; вони виражають усе, що угодно від нас Господу. Залишається тільки зробити застосування їх до даного випадку, а це не становить великих труднощів. Досить мати здоровий глузд. Не здогадаєшся – запитай у духовного отця свого або в іншого когось, чиє слово поважаєш, і зроби за вказівкою. Але всіляко краще вдосконалювати своє міркування за допомогою читання слова Божого й отецьких писань, щоб завжди мати із собою того, хто вирішує.

Вас може зацікавити

Яка користь для душі від поминання на літургії

Редактор Головний

Керуючий єпархією привітав єпископа Камінь-Каширського Афанасія з днем ангела

Редактор Головний

Христос не просто за нас помер – Він переніс усі наші страждання,- митр. Антоній (Паканич)

Редактор Головний