17.8 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Відео Волинська єпархія

Урочисте святкування 60-літнього ювілею єпископа Нафанаїла. ВІДЕО

14 липня 2019 року, з нагоди святкування 60-літнього ювілею єпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, у нижньому храмі кафедрального собору Всіх Святих землі Волинської, відбулась святкова Божественна літургія, яку очолив керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній. Відео з ютуб Митрополита Антонія (Паканич).

Долучитись до вітань та взяти участь у святковій Божественній літургії прибули митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, митрополит Сарненський і Поліський Анатолій, митрополит Почаївський Володимир, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, архієпископ Городницький Олександр, ректор Почаївської духовної семінарії архієпископ Шумський Іов, єпископ Дубенський Пимен, клірики кафедрального собору, духовенство Волинської єпархії та гості у священному сані.

Окрасою Божественної літургії був чудовий спів архієрейського хору кафедрального собору під керівництвом Марії Вислоцької – “Волинські дзвони” та хору священників Волинської єпархії під керівництвом протодиякона Михайла Абрамчука.

Після читання Євангелія зі словом проповіді до прихожан звернувся митрополит Антоній. Владика нагадав присутнім про сьогоднішнє Євангельське читання та про сотника, який вразив Христа силою своєї віри й надії на Божу милість та могутність. Керуючий справами УПЦ закликав прихожан, у цей непростий час випробувань, бути твердими у сповіданні своєї віри та триматись істинної Христової Церкви.

Під час богослужіння була піднесена посилена соборна молитва за мир в Україні та за єдність Православної церкви.

По завершенні Літургії зі словом привітань до єпископа Волинського і Луцького Нафанаїла звернувся митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, який передав вітання та високу церковну нагороду від Предстоятеля Української Православної Церкви митрополита Онуфрія – орден рівноапостольного князя Володимира Великого ІІ ступеня. Зазначивши, що служіння церкві Христовій потребує неабияких зусиль, особливо у цей непростий час для нашої Церкви, тому зараз, як ніколи треба бути сильними духом й молитвою, перебувати у єдності та щосили триматись єдиної канонічної церкви, яка веде усіх хто перебуває у Ній, до спасіння.

Також, керуючий справами УПЦ побажав Преосвященнішому єпископу Нафанаїлу продовжувати нести слово Божої істини, розвивати досконалість пастирського служіння у кліриках єпархії та завжди залишатись сильним й непохитним у принципі сповідання канонічної Христової віри на многії і благії літа.

Від імені кліриків Волинської єпархії архіпастиря привітав секретар єпархіального управління протоієрей Миколай Бондарук, який побажав, щоб Христос завжди укріпляв й збагачував єпископа Нафанаїла мудрістю слова, безмежною любов’ю та дарував багато років земного життя й служіння Церкві Христовій.

У свою чергу, єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл передав слова вдячності Блаженнішому митрополиту Онуфрію за високу церковну нагороду і щиро подякував митрополиту Бориспільському і Броварському Антонію, усім присутнім на торжественній службі архіпастирям Української Православної Церкви, усім священнослужителям та всім присутнім на святковому богослужінні й побажав, щоб милосердний Господь сторицею повертав ті благі справи й вчинки, щирі молитви й побажання, даруючи всім многії і благії літа.

Вас може зацікавити

У Неділю 2-гу Великого посту митрополит Нафанаїл звершив ієрейську хіротонію. ФОТО

Редактор Головний

У день престольного свята Хрестовоздвиженського храму Архіпастир звершив хіротонію. ФОТО

Редактор Головний

Клірики Волинської єпархії взяли участь у з’їзді представників захоплених храмів УПЦ. ВІДЕО

Редактор Головний