13.3 C
Lutsk
Неділя, 14 Квітень, 2024
Волинська єпархія Новини

У Волинській єпархії відзначили день православної молоді. ФОТО

У день Стрітення Господнього, 15 лютого, у православному світі відзначається і Всесвітній день православної молоді. У Волинській єпархії УПЦ вже традиційно відбуваються приурочені до цієї дати заходи для молодих вірян.

Цього року, з благословіння архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, до Всесвітнього дня православної молоді у Луцьку, 13 лютого, відбувся щорічний фестиваль “Стрітенняfest”, – йдеться на сайті vds.church.ua.

Захід до Дня православної молоді відбувся у Палаці учнівської молоді. Розпочався він зі спільної молитви. Молебень перед початком усякої доброї справи звершив благочинний Луцького кафедрального округу протоієрей Вадим Лебедь.

Вітальне слово від архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла зачитав благочинний Луцького центрального округу протоієрей Олександр Богданов. У ній архієрей закликав на учасників та організаторів “Стрітенняfestу” Боже благословіння та побажав плідного та духовно корисного відпочинку та спілкування. Також архіпастир наголосив, що використання сучасних методів по роботі із молоддю у Православній Церкві є плідним та результативним.

Україна вважається християнською країною, при чому більшість християн нашої держави називають себе православними. Разом із тим, в останні роки кількість абортів в Україні сягнуло 250 тисяч, а щодо шлюбів, то, згідно зі статистикою, із 10 подружжів розпадається майже кожен другий шлюб. Навіть серед тих, хто регулярно відвідує церкву, багато є таких вірян, які духовне життя відтісняють, так би мовити, на другий план свого повсякдення. Чому так відбувається і як цьому зарадити – на ці та інші питання відповідь у тематичній лекції спробував дати особливий гість цьогорічного “Стрітенняfestу” профессор КДА протоієрей Олексій Добош.

Священик наголосив, що причиною багатьох негативних суспільних явищ, а також того, що багато людей шукають щастя в алкоголі, наркотиках, а то й готові вкоротити собі життя є порожнеча в душі і бездуховність. І лише із Богом людина може бути по-справжньому щасливою. “А із душами людей працює Церква”, – наголосив отець Олексій.

Він також пояснив, яким має бути правильне уявлення православної людини про Церкву та правильне церковне життя. Її складовими, як пояснив отець Олексій, має бути усвідомлення сакраментальної ролі Церкви Христової, її біблійна основа, а також відповідна духовна практика.

До слова, цікавим фактом сучасного українського релігійного життя є те, що серед тих громадян нашої держави, які називають себе вірними Української Православної Церкви, практикуючими, тобто воцерковленими православними християнами, які щонеділі відвідують храми є лише 21%. А відсоток молодих людей віком від 12 до 25 років серед цієї категорії становить аж 4 %.

“Постає питання чому так відбувається? На Голгофі під Хрестом стояв апостол Іоанн Богослов та дві жінки. Разом із Христом-Спасителем усіх було четверо. В день П’ятидесятниці у Сіонській горниці було 13 чоловік – 12 апостолів та Пресвята Богородиця. Тобто Церква, фактично, розпочиналася із 13 людей. А через 300 років Християнство, попри жорстокі гоніння, перемогло і запанувало в Римській імперії. Чому так трапилося? Адже не було ні інтернету, ні навіть книжок, в сучасному розумінні цього слова, – були пергаментні сувої. Християни проповідували самим своїм життям, їх сусіди знали – біля мене живе християнин, і, споглядаючи на їх життя, вони хотіли бути схожими на них”, – такий факт навів, зокрема, протоієрей Олексій Добош.

Отож, він закликав православних молодих людей проповідувати Православ’я своїм власним життям, для чого потрібно повсякчас пам’ятати про Божу присутність, бачити образ Божий у ближньому, а також не боятися свідчити про біблійну позицію стосовно того чи іншого суспільного явища чи життєвої ситуації.

Своєрідною “родзинкою” фестивалю став виступ відомого луцького шоумена заслуженого артиста естрадного мистецтва України Сергія Скулинця. Він “запалив” молодь мелодійними пісенними композиціями, а також виконав зворушливу пісню “Мамо, ти мій янгол”.

По тому свої знання євангельської історії молоді люди мали можливість перевірити в ході призової інтелектуальної біблійної гри “О, щасливчик!”

Наприкінці заходу молодь мала можливість поспілкуватись зі священнослужителями та подискутувати на таку доволі актуальну, особливо для молодих людей, тему як “Православна сім’я та шляхи її успішної побудови”.

КОСТЯНТИН ОЛЕКСЮК
ФОТО: Анастасія Малесик, Іван Стельмах

 

Вас може зацікавити

На храми Волинської єпархії пожертвували 20 тисяч захисних масок

Редактор Головний

Проректор ВДС з наукової роботи прот. Олександр Федчук взяв участь у круглому столі до 80-х роковин трагедії у Бабиному Яру в Києві

Редактор Головний

Був зразковим сином і люблячим батьком: у селі Кукли клірики єпархії відспівали Захисника України

Редактор Головний