18.2 C
Lutsk
Середа, 19 Червень, 2024
Волинська єпархія Всі новини Новини Фото

У Великий Четвер архієпископ Нафанаїл очолив літургію та Чин омовіння ніг в кафедральному соборі

29 квітня 2021 року, у Великий Четвер, керуючий Волинською єпархією УПЦ архієпископ Нафанаїл очолив Літургію з Чином омовіння ніг. Богослужіння відбулось у кафедральному соборі Всіх Святих землі Волинської.

Його Високопреосвященству співслужили секретар Волинської єпархії прот. Миколай Бондарук,  настоятель храму прот. Володимир Яцишин,  завідуючий канцелярією єпархії архім. Паїсій (Хомич), благочинний Луцького центрального округу прот. Олександр Богданов, прессекретар єпархії прот. Віктор Аніпко, благочинний Луцького кафедрального округу прот. Вадим Лебедь, а також клірики храму.

Цього дня, який ще має назву Великого четверга, за богослужінням згадуються одразу чотири знаменні події з життя Іісуса Христа: Тайна Вечеря, де Спаситель встановив новозавітне таїнство Євхаристії; омовіння ніг учням в знак великого смирення та любові до них; молитва в Гефсиманському саду та зрада Іудою Господа на страждання і смерть.

Чин омовіння ніг, який звершується одразу після Літургії у Великий четвер, є прообразом Євангельських подій, коли Господь Іісус Христос, виявивши смирення до Своїх учнів – апостолів, помив їм ноги перед Вечерею. Спаситель, зробивши цей крок, показав своїм послідовникам приклад любові та поваги до ближніх. Господь сказав: “Хто хоче бути першим, нехай буде найменшим із усіх і слуга всім!” (Мк. 9, 35) Цю ідею Христос проніс від самого початку Свого земного життя аж до Смерті.

Відповідно до богослужбової традиції, в цей день у кафедральних соборах, архієрей омиває ноги дванадцятьом священникам, прообразуючи тим самим Самого Христа.

Насамкінець архіпастир виголосив слово проповіді, в якій нагадав пастві про виняткове значення для християн Тайної Вечері і Таїнства Євхаристії.

Вас може зацікавити

Громада Різдва Христового м. Горохів відзначила престольне свято. ФОТО

Редактор Головний

Церква вшановує пам’ять мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії

Редактор Головний

Служити Богу, вносити у свої сім’ї закони Божі, бути мужніми, як жони-мироносиці – Слово Предстоятеля у християнський жіночий день

Редактор Головний