12.4 C
Lutsk
П’ятниця, 26 Квітень, 2024
Волинська єпархія Всі новини

Клірики Волинської єпархії доставили у Святогірську лавру близько 17 тонн допомоги

Днями, з благословіння архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, клірики Волинської єпархії протоієрей Олександр Кондратюк, благочинний Ківерцівського округу, та священник Дмитро Перхун, настоятель Свято-Покровського храму села Метельне, а також кілька вірян завезли близько 17 тонн гуманітарної допомоги у Свято-Успенську Святогірську Лавру.

До збору долучилися православні громади Ківерцівського, Цуманського, Копачівського, Рожищенського та Луцького благочинних округів, а також активісти громадської організації «Станція Добра». Усього вдалося завантажили 5 вантажних мікроавтобусів та два причепи до них.

Серед зібраного – продукти харчування, консервація, теплий одяг, медикаменти, засоби гігієни.

«Люди зносили кожен хто що міг. Картопля, буряк, морква, цибуля, капуста – все, чого вдосталь нині у волинян, на вагу золота там, на Сході. Також ми закупили найпоширеніші медикаменти та інші потрібні Лаврі речі», – розповів прот. Олександр Кондратюк.

У далеку дорогу волиняни вирушили у вівторок, 25 жовтня. До вечора заїхали у Новомосковськ, що на Дніпропетровщині. Там у центрі для тимчасових біженців, що розміщений у міській гімназії №7, і заночували.

«У центрі, до слова, зараз годують біженців та військових. Тож частинку продуктів, які їм були потрібні, ми залишили тут», – додає отець Олександр.

Далі була Святогірська Лавра. Насельники допомогли розібрати вантаж, а намісник обителі владика Арсеній висловив щиру вдячність усім небайдужим волинянам, страннями яких і вдалося організувати цю гуманітарну допомогу.

«Сьогодні свята Лавра помаленько вибирається з підвалів та облаштовує житлові корпуси. Зокрема, готуючись до зими, там закривають плівкою побиті вікна, приводять до ладу систему опалення, закривають та ладнають стіни й підлогу з отворами, де були прильоти. Одним словом, стараються відроджувати, на скільки це можливо, своє довоєнне життя», – ділиться прот. Олександр Кондратюк.

Утім, опікується обитель не лише монахами та монахинями. Нині там продовжують проживати близько півтисячі людей, які змушені були покинути свої домівки через війну.

Щодня лише одного хліба в Лаврі печуть не менше 200 штук, діляться побаченим волиняни та додають: окрім того, монахи допомагають і жителям самого містечка Святогірськ, яких залишилося не менше 650 людей, а також мешканцям найближчих навколишніх сіл, куди волонтерам важче дістатися. Усіх їх підтримує свята Лавра.

Любов МАКСИМЧУК  

Вас може зацікавити

Невже Садівський староста вкотре “пішов” на злочин?

Редактор Головний

Що таке совість та як навчитися чути її голос

Редактор Головний

14 лютого 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний