-1.7 C
Lutsk
Субота, 4 Лютий, 2023
Волинська єпархія Всі новини Новини Фото

У Великий Четвер єпископ Афанасій звершив Божественну літургію та чин омовіння ніг у Свято-Покровському храмі Луцька

29 квітня 2021 року, у Великий Четвер, вікарний архієрей Волинської єпархії єпископ Камінь-Каширський Афанасій звершив Божественну літургію у Свято-Покровському храмі Луцька.

Його Преосвященству цього дня співслужили архімандрит Аліпій (Сапіга), архімандрит Феофан (Кирилюк), голова просвітницького відділу єпархії прот. Валентин Марчук, клірики храму та гості у священному сані.

У Четвер Страсної седмиці звершується Літургія святителя Василія Великого у поєднанні з вечірнею.

Цього дня Церква згадує декілька важливих подій з життя нашого Спасителя: Тайну Вечерю, на якій Господь встановив Таїнство Євхаристії та омив учням ноги, даючи нам зразок смирення і любові до ближніх, молитву в Гефсиманському саду та зрадницький поцілунок Іуди, яким він віддав Божественного Вчителя на страждання і смерть.

Опісля Божественної літургії єпископ Афанасій звершив Чин омовіння ніг.

Чин омовіння ніг, який звершується одразу після Літургії у Великий четвер, є прообразом Євангельських подій, коли Господь Іісус Христос, виявивши смирення до Своїх учнів – апостолів, помив їм ноги перед Вечерею. Спаситель, зробивши цей крок, показав своїм послідовникам приклад любові та поваги до ближніх. Господь сказав: “Хто хоче бути першим, нехай буде найменшим із усіх і слуга всім!” (Мк. 9, 35) Цю ідею Христос проніс від самого початку Свого земного життя аж до Смерті.

Відповідно до богослужбової традиції, в цей день у кафедральних соборах, архієрей омиває ноги дванадцятьом священникам, прообразуючи тим самим Самого Христа.

Вас може зацікавити

У Неділю після Воздвиження Архіпастир звершив Божественну літургію у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

Спішімо, разом у молитві, завжди до Творця – проповідь у день Різдва Христового

Редактор Головний

В Озденіжі зустрінуть копію чудотворної ікони праведної Анни, написану на Афоні

Редактор Головний