11.1 C
Lutsk
Субота, 13 Квітень, 2024
Волинська єпархія Новини Фото

У ВДС звершили молебень перед початком нового навчального року. ФОТО

Упродовж своєї більш ніж 220-річної історії Волинська духовна семінарія виплекала цілу плеяду пастирів і архіпастирів Православної Церкви Христової. І кожного року юнаки з Волинської та інших єпархій нашої Церкви, відчувши у собі поклик служити Богу і Церкві у священному сані, вступають на навчання до цієї духовної школи. А для семінаристів – студентів IV курсу настає останній, підсумковий, рік навчання після якого вони, отримавши богословську освіту, використовуватимуть набуті знання під час душпастирського служіння, хтось продовжить свою богословську освіту, а дехто, можливо, використовуватиме отримані знання на благо Церкви як богословськи освічені миряни.

У неділю, 1 вересня, з благословення архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, у Волинській духовній семінарії розпочався навчальний рік. Цього недільного дня Божественну Літургію у семінарському храмі святих рівноапостольних Мефодія і Кирила, у співслужінні секретаря ВДС протоієрея Олександра Кондратюка та клірика храму і викладача ВДС протоієрея Іоанна Нідзельського, звершив ректор ВДС архімандрит Євменій (Михалевський), – йдеться на сайті ВДС.

Після Літургії відбувся Молебень перед початком навчального року, який відслужили ректор ВДС архімандрит Євменій (Михалевський) та секретар цієї духовної школи протоієрей Олександр Кондратюк.

“Кожну важливу справу ми, православні християни, розпочинаємо із молитви. І сьогодні ми розпочинаємо новий навчальний рік. Для викладачів і вихованців нашої духовної школи розпочинається новий етап, новий навчальний процес. І ви, дорогі вихованці, знову сядете за парти для того, щоби пізнавати ті глибокі богословські істини, які будуть необхідні вам у вашому подальшому пастирському служінні.

Звичайно, богословські науки є нелегкими для засвоєння, і вам знову і знову доведеться трудитися кожен день, готуватися до уроків, вивчати Священне Писання, твори Святих Отців, аби поглибити свої знання і збагатити себе тим духовним скарбом, який буде необхідним і для спасіння ваших душ.

Духовна школа покликана виховувати майбутніх пастирів Церкви Христової, тих пастирів, які твердо стоятимуть у Православній вірі і вестимуть цим шляхом інших. І всі ми, викладачі Волинської духовної семінарії, сподіваємося, що ви в майбутньому станете достойними пастирями Церкви Христової”, – сказав, у своєму слові до семінаристів ректор ВДС архімандрит Євменій (Михалевський).

Він також наголосив, що священик повинен показувати дорогу до Христа не лише своїми словами та відповідними знаннями, а, передусім, своїм життям та своїм власним прикладом. Тому вже тут, у стінах духовної школи, її вихованці повинні не лише набути необхідних для пастирського служіння богословських знань, а навчитися жити повноцінним та глибоким духовним життям.

“Отож, нехай благодать Святого Духа просвітить вас, дасть вам сил і здоров’я в терпінні нести послух семінариста, засвоїти ті богословські науки, які ви будете вивчати, і вийти з цих стін духовно збагаченими, і стати тими пастирями, які понесуть на своїх плечах послух пастирського служіння і, що найголовніше – досягнути вічного життя і привести до спасіння тих вірян, яких Господь довірить вам як паству. Отож, благословення Господнє нехай буде з усіма вами”, – підсумував отець Євменій.

Після Молебню семінаристи приклалися до хреста, також їх було окроплено свяченою водою.

Особливо хвилюючим цей день був для цьогорічних першокурсників, адже тепер для них розпочалося нове, вже семінарське, життя.

“Я з дитинства ходжу у храм, спочатку мене водила бабуся, потім, вже десь так з 7-го класу я почав відвідувати храм вже свідомо, вести свідоме церковне життя. Визнаю, що в дитинстві у мене не було мрії поступити на навчання до семінарії, це бажання виникло у більш свідомому віці. Отож, я вирішив вступити до семінарії вже юнаком. Не просто для того, щоби стати священиком, хоча, звісно, є така мрія, але і для того, щоби, здобувши богословські знання, отримати ті духовні орієнтири, які допоможуть правильним шляхом йти по життю”, – сказав студент І курсу ВДС Ілля Воронюк.

А 21-річний Павло Горбовий, який також цього року поступив на І курс ВДС, вже має вищу юридичну освіту. Тепер, вже у стінах духовної “альма-матер”, юнак здобуватиме освіту богословську.

“Я з дитинства відвідую семінарський храм святих рівноапостольних Мефодія і Кирила. Отож, часто я спілкуюся із семінаристами, і кожного року вони мене запитували, чи не бажаю я навчатися в семінарії, здобути богословську освіту, чи не маю я бажання стати священиком, тощо. Але справа не в цьому. Моє юнацьке життя вже завершується, розпочинається вже життя по-справжньому доросле, а загалом, так би мовити, дитяча віра рано чи пізно закінчується, поступаючись місцем вірі більш осмисленій. І ось мені захотілося більше дізнатися про істини нашої Православної віри, про смисл богослужіння, глибше дослідити Священне Писання, ознайомитися із творіннями Святих Отців. Тому я і вирішив вступити до цього духовного навчального закладу. На разі це є головною причиною, алеЮ можливо, якщо Господь благословить, то я в майбутньому служитиму Йому і Церкві у священному сані”, – розповів студент І курсу ВДС Павло Горбовий.

Костянтин Олексюк

Вас може зацікавити

Волинська єпархія УПЦ провела семінар про особливості пастирської роботи з залежними та співзалежними людьми

Редактор Головний

Священники Волинської єпархії взяли участь у святкуваннях з нагоди Дня прапора. ФОТО

Редактор Головний

Свято-Миколаївська громада Луцька відзначила престольне свято. ФОТО

Редактор Головний