10 C
Lutsk
Вівторок, 3 Жовтень, 2023
Волинська єпархія Новини Фото

У Свято-Покровському храмі Луцька звершили чин погребіння Плащаниці Богородиці. ФОТО

Прославлення Божої Матері займає особливе місце в богослужіння Православної Церкви. В дні свята Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії у багатьох храмах нашої Церкви звершується служба Єрусалимської Утрені із чином Похорону Плащаниці Пресвятої Богородиці. Це богослужіння відправляється на зразок Єрусалимської Утрені Великої Суботи, і його головну частину становить 17-та кафізма із особливими приспівами, або Непорочні із Похвалами.

Ввечері неділі, 1 вересня, у Свято-Покровському кафедральному храмі це богослужіння очолив, з благословення архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, настоятель храму архімандрит Афанасій (Герман).

Йому співслужили клірики храму. Кафедральний храм був переповнений вірянами, які, святкуючи Успіння Пресвятої Богородиці, прийшли прославити Матінку Божу і принести Їй свої молитви, – йдеться на сайті храму.

Саме це богослужіння складається із Великої Вечірні та Єрусалимської Утрені. Під час Утрені після співу особливих тропарів на прославлення Пресвятої Богородиці священнослужителі виходять на середину храму до Плащаниці Богородиці, де, власне, читаються Непорочні з Похвалами. Згідно благочестивої традиції, в цей час священнослужителі і вірні тримають у руках запалені свічі.

Під час співу Великого Славослів’я священнослужителі знову вийшли до Святої Плащаниці, вшанувавши її кадінням та звершивши разом із вірянами три земних поклони. Після чого Плащаниця під спів поховального «Святий Боже» була хресним ходом обнесена навколо храму.

Варто зауважити, що богослужіння Погребіння Плащаниці Пресвятої Богородиці особливо урочисто відправляється у Святому Граді Єрусалимі, у Гефсиманії, на місці ймовірного поховання Матері Божої.

Вас може зацікавити

У перший день Пасхи єпископ Афанасій очолив вечірнє Богослужіння у соборі Всіх Святих Землі Волинської

Редактор Головний

Православний молодіжнй фестиваль “Фавор”: священники і молодь визначали, що є справжнім Православ’ям

Редактор Головний

У луцькому храмі на честь свт. Спиридона Триміфунтського молитовно відзначили престольне свято

Редактор Головний