Понеділок, 6 Грудень, 2021
Волинська єпархія Новини

З нагоди престольного свята архієпископ Нафанаїл звершив Божественну літургію у Чарторийському монастирі. ФОТО

27 вересня 2021 року, у день свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл очолив Божественну літургію з нагоди престольного свята Свято-Хрестовоздвиженського собору монастиря у селі Старий Чарторийськ.

Його Високопреосвященству цього дня співслужили намісник обителі архімандрит Володимир (Гапонюк), завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич),  братія монастиря у священному сані та клірики Волинської єпархії.

Під час богослужіння лунала посилена молитва за мир в Україні та за єдність світового православ’я. Також були піднесені молитви за позбавлення від коронавірусної інфекції та здоров’я медичних працівників. Була виголошена молитва під час згубної пошесті та смертоносної зарази.

Опісля відпусту з нагоди престольного свята був звершений хресний хід, після закінчення якого Архіпастир звернувся до вірян зі словом проповіді та словами привітань до намісника, братії та прихожан монастиря з нагоди престольного свята обителі, наостанок владика благословив усіх.

27 вересня православні християни згадують дві події. У 326 році в Єрусалимі був знайдений хрест, на якому розіп’яли Іісуса Христа. Сталося це близько гори Голгофи, де був розп’ятий Спаситель. І друга подія – повернення Животворящого Хреста з Персії, де він перебував у полоні. У VII столітті повернув його в Єрусалим грецький імператор Іраклій. Обидві події об’єднувало те, що Хрест перед народом воздвигали, тобто піднімали. При цьому направляли його на всі сторони світу по черзі, щоб люди могли вклонитися йому і розділити один з одним радість знайдення святині.

Читати також: Воздвиження Хреста Господнього – історія

Вас може зацікавити

Єпископ Афанасій у 105-у річницю Брусилівського прориву звершив панахиду за полеглими воїнами

Редактор Головний

Архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл звершив чернечий постриг

Редактор Головний

Учасники товариства імені прп. Ніколи Святоші роздали освячену вербу задля онкохворих діток

Редактор Головний