12.2 C
Lutsk
Вівторок, 27 Лютий, 2024
Волинська єпархія Всі новини Новини

У селі Великий Омеляник освятили новозбудований поклонний хрест

15 травня 2021 року, у селі Великий Омеляник відбулося освячення новозбудованого поклонного хреста на перехресті вулиць Будівельна та Проектна. 

З благословення архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, чин освячення очолив настоятель парафії свящ. Володимир Гринюк, якому співслужили голова єпархіального просвітницького відділу протоієрей Валентин Марчук та клірик кафедрального собору Всіх Святих землі Волинської протоієрей Олександр Мазурак.

Поклонні хрести при в’їзді у населений пункт, на роздоріжжях є традиційними для Волині, бо є великою святинею, знаменням Сина Божого. «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико…» – співають православні, вшановуючи і Воскресіння Христа, Який заради нашого спасіння пішов на хрест, і, як співається у молитві «Вірую», «І був розп’ятий за нас за Понтія Пилата, і страждав, і був похований, і воскрес у третій день, згідно з Писанням. І вознісся на небо, і сидить праворуч Отця. І вдруге прийде зо славою судити живих і мертвих, а Його Царству не буде кінця». Щоразу, читаючи молитви, уважно слухаючи церковний спів, християнин осіняє себе хрестом. Свята Православна Церква, дотримуючись апостольської віри, святоотцівського вчення вшановує  Хрест Христів, благоговійно поклоняючись йому, як знаменню перемоги Божественної сили над смертю.

Вас може зацікавити

У Неділю 21-ту після Пʼятидесятниці митрополит Нафанаїл очолив богослужіння в кафедральному соборі

Редактор Головний

Митрополит Нафанаїл очолив чин погребіння Плащаниці Божої Матері. ФОТО

Редактор Головний

20 січня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний