Середа, 7 Грудень, 2022
Волинська єпархія Всі новини Новини

У селі Великий Омеляник освятили новозбудований поклонний хрест

15 травня 2021 року, у селі Великий Омеляник відбулося освячення новозбудованого поклонного хреста на перехресті вулиць Будівельна та Проектна. 

З благословення архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, чин освячення очолив настоятель парафії свящ. Володимир Гринюк, якому співслужили голова єпархіального просвітницького відділу протоієрей Валентин Марчук та клірик кафедрального собору Всіх Святих землі Волинської протоієрей Олександр Мазурак.

Поклонні хрести при в’їзді у населений пункт, на роздоріжжях є традиційними для Волині, бо є великою святинею, знаменням Сина Божого. «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико…» – співають православні, вшановуючи і Воскресіння Христа, Який заради нашого спасіння пішов на хрест, і, як співається у молитві «Вірую», «І був розп’ятий за нас за Понтія Пилата, і страждав, і був похований, і воскрес у третій день, згідно з Писанням. І вознісся на небо, і сидить праворуч Отця. І вдруге прийде зо славою судити живих і мертвих, а Його Царству не буде кінця». Щоразу, читаючи молитви, уважно слухаючи церковний спів, християнин осіняє себе хрестом. Свята Православна Церква, дотримуючись апостольської віри, святоотцівського вчення вшановує  Хрест Христів, благоговійно поклоняючись йому, як знаменню перемоги Божественної сили над смертю.

Вас може зацікавити

У день свята Богоявлення архієпископ Нафанаїл звершив урочисту Літургію у кафедральному соборі Луцька. ФОТО

Редактор Головний

10 серпня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Митрополит Лімассольський підтвердив, що визнає в Україні лише УПЦ

Редактор Головний