20.7 C
Lutsk
П’ятниця, 24 Травень, 2024
Волинська єпархія Всі новини Новини Фото

Престольне свято у приділі Святих жінок мироносиць кафедрального собору. ФОТО

16 травня 2021 року, у Неділю 3-тю після Пасхи, Святих жінок-мироносиць, архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл очолив Божественну літургію у приділі нижнього храму собору Всіх Святих землі Волинської. 

Святкове богослужіння було звершене з нагоди престольного свята у приділу нижнього храму на честь святих Жінок Мироносиць.

Його Високопреосвященству цього дня співслужили настоятель храму прот. Володимир Яцишин, завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), благочинний Луцького кафедрального округу прот. Вадим Лебедь та клірики храму.

У цей день Церква згадує святих Марію Магдалину, Марію Клеопову, Саломію, Іоанну, Марфу, Марію, Сусанну та інших Жінок Мироносиць, а також Йосифа Аримафейського і таємного учня Спасителя – Никодима. 

За богослужінням лунала молитва за мир в Україні та єдність світового православ’я. Також були піднесені молитви за позбавлення від коронавірусної інфекції та здоров’я медичних працівників. Також була виголошена молитва під час згубної пошесті та смертоносної зарази.

Також за богослужінням були піднесенні сугубі молитви за жертв політичних репресій. Опісля літургії був звершені молебень за сім’ю.

Після завершення Божественної літургії архіпастир привітав настоятеля, кліриків та громаду собору з престольним святом приділу нижнього храму, а дівчат та жінок з днем пам’яті святих Жінок Мироносиць. Також владика відзначив активних прихожан храму високими церковними нагородами.

Святі Жінки Мироносиці показують нам приклад істинної жертовної любові й самовідданого служіння Господу. Свята Православна церква відзначає цей день як свято всіх жінок-християнок. У це свято відзначається їх важлива роль у сім’ї та суспільстві.

Вас може зацікавити

31 липня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Чому після Пасхи ми згадуємо євангельські зачала про розслабленого, самарянку та сліпого

Редактор Головний

13 жовтня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний