17.1 C
Lutsk
Четвер, 23 Травень, 2024
Відео Волинська єпархія Всі новини Новини Фото

У неділю 2-гу після П‘ятидесятниці архієпископ Нафанаїл звершив ієрейську хіротонію

4 липня 2021 року, у Неділю 2-гу після П’ятидесятниці, день пам’яті всіх святих, у землі Руській просіявших, архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл очолив Божественну літургію в кафедральному соборі Всіх Святих землі Волинської. 

Його Високопреосвященству цього дня співслужили настоятель храму прот. Володимир Яцишин, завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), прессекретар єпархії прот. Віктор Аніпко, клірики кафедрального храму та гості у священному сані.

Під час богослужіння владика Нафанаїл звершив ієрейську хіротонію над кліриком кафедрального собору дияконом Василієм Івіним.

Виголосивши відпуст, Архіпастир привітав паству з неділею, а вірян, які носять імена святих, що просіяли на нашій землі – з днем небесного покровителя.


Друга неділя після свята П’ятидесятниці Православною Церквою відзначається як день Всіх Руських святих. Цей день є днем особливого вшанування тих Руських праведників і мучеників, які вже були прославлені, та тих, які відомі ще тільки одному Богу.

Відновленим древнє загальне святкування пам’яті Всіх Руських Святих було у 1918 році на помісному соборі Руської церкви та було встановлено святкувати у першу неділю Петрового посту.

Молитви за богослужінням Руським святим повні повчальних думок. Одне за іншим проходять дивні образи руських святих, пронизливих у духовній красі, великих у всіх добродіях.

Руські святі були світильниками незаходимими землі нашої, ніколи не згасаючими, завжди тими, які горять рівним та не мінливим світлом і є для нас та нащадків вірними помічникам, “від Христа нам даровані і шлях спасіння показуючі”. (світилен після 9 пісні канону).

Читати також:  Церква святкує Неділю Всіх Святих, котрі в землі Руській просіяли

Вас може зацікавити

У Свято-Покровському храмі вшанували Волинську ікону Божої Матері

Редактор Головний

6 листопада 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Вулицями Луцька пройшов велелюдний хресний хід. ФОТО

Редактор Головний