11.8 C
Lutsk
Вівторок, 23 Квітень, 2024
Проповіді Публікації УПЦ

У храмі треба не просто стояти, а залишатися наодинці з Богом, – Митрополит Онуфрій

У своїй проповіді Блаженніший Митрополит Онуфрій наголосив, що свято Введення у храм Пресвятої Богородиці нагадує нам про важливе значення храму Божого для кожної людини.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Храм Божий є місце для молитви, де людина духовно преображається, де людина отримує Божественну благодать», — зазначив Предстоятель.

За словами Блаженнішого владики, храм є джерелом Божої благодаті, де людина «отримує всі ті дари, що потрібні для спасіння» і для того, «щоб провести своє земне життя так, аби його кінець став початком вічного життя на Небі».

«У храмі людина приймає Хрещення, тобто стає чадом Церкви Христової. У храмі людина приймає Таїнство Миропомазання, яке людині дає силу зберігати ту чистоту, якої вона сподобляється під час Хрещення. У храмі людина приймає Таїнство Єлеопомазання, в якому прощаються гріхи незнання і забуття. У храмі люди вступають у шлюб. У храмі звершується Таїнство Покаяння, Таїнство Євхаристії… І людина, приймаючи в себе Святих Таїн Христових, стає здатною вміщати в себе вічне життя і блаженство, заради якого створена Богом», — пояснив Архіпастир, про яке саме особливе значення Божого храму для християнина йдеться.

Разом із тим, Його Блаженство підкреслив, що потрібно не просто ходити до храму, а старатися залишитися в церкві один на один із Богом та замислитися над своїм походженням і призначенням.

«Коли ж ми живемо так, що відганяємо від себе Божу благодать, то це для Бога є образою, — додав владика. — Бог нас настільки любить, що коли ми собі робимо зло, то Він за нас більше переживає, аніж ми самі. Господь хоче, щоб кожна людина спаслася, щоб увійшла в пізнання Істини і стала жителькою Неба».

Блаженніший Митрополит Онуфрій закликав до духовного вдосконалення та водночас нагадав, що досягти досконалості неможливо миттєво.

«Усе життя людина має себе очищувати! Ми знову падаємо у гріхи, знову встаємо, знову каємося, очищуємося покаянням, знову долучаємося до Божої благодаті. Так усе життя людина бореться проти гріха і бореться за свою чистоту, — сказав Блаженніший владика. — Тоді благодать Божа буде нас вести цим життям і допомагатиме долати всі труднощі, всі скорботи і хвороби, а в майбутньому віці Господь сподобить нас стати причасниками вічного життя».

Кожній людині, подібно трирічній Богородиці, на шляху до Бога потрібно пройти багато сходинок, аби здолати свої гріховні негаразди

Вас може зацікавити

Введення у храм Пресвятої Богородиці: Церкву не можливо створити, у неї можна тільки увійти

Редактор Головний

Як готуватись до причастя? – Прав. Іоанн Кронштадський

Редактор Головний

Молитва батьків дуже сильна. Але треба жити так, щоб батьки молилися за дітей із радістю, а не зі сльозами, – Предстоятель

Редактор Головний