5.7 C
Lutsk
Середа, 21 Лютий, 2024
Календар

6 грудня 2019 року – календар з повчанням

Седмиця 25-а після П’ятидесятниці. Глас 7.
Різдвяний піст.
Їжа з олією.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСвт. Амфілохія, єп. Іконійського (після 394). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСвт. Григорія, єп. Акрагантійського (VI-VII). Совершается служба с полиелеемБлгв. вел. кн. Олександра Невського, в схимі Олексія (1263). Совершается служба с полиелеемСвт. Митрофана, в схимі Макарія, єп. Воронезького (1703). Сщмч. Олександра пресвітера (1937).

Сщмч. Сисинія, єп. Кізікського (III), Мч. Феодора Антіохійського (після 363). Прп. Колумбана, ігумена Люксейського (615).

Прмч. Серафима (1931). Св. Іоанна спов (1932). Сщмч. Єлеазара пресвітера і мч. Олександра (1937).

Євангельські Читання

Утр. – Мф., 43 зач., XI, 27-30. Літ. – 2 Сол., 277 зач., III, 6-18. Лк., 95 зач., XIX, 12-28. Блгв. кн.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Мф., 43 зач., XI, 27-30.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Притча про десять міни(фунтів срібла) показує всю історію людства до другого пришестя Христа. Господь говорить у ній про Себе, що Він йде через страждання, смерть та воскресіння до Отця Небесного, щоб прийняти царство над людством, яке є Його родовим надбанням.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Ті, хто ж залишилися на землі, діляться на дві половини: на рабів, які підкорили себе Господу через послух віри, та тих, хто не хоче мати Його царем та працювати Йому заради свого невір’я. Тим, хто приступає до Господа вірою, будучи готовими працювати Йому, даються дари Святого Духа в св. таїнствах: це міна – і кожен віруючий отримує її на служіння в колі віруючих. Коли всі з роду людського, які здатні підкоритися Господу, підкоряться Йому, тоді Він знову прийде, як Той, Хто прийняв Царство.

 

Спершу Йому треба буде розсудити рабів, які щось здобули даною їм благодаттю, а потім настане суд і над тими, хто не захотів мати Його царем, тобто, або не увірували, або відпали від віри. Закарбуй ці істини в розумі своєму та не відводь від них своєї уваги, бо тоді буде рішення, якому вже не чекай зміни.

 

Втікай від невір’я, але і віруй не урочисто, а принось і плоди віри. Обравши тебе вірним у малому, Господь і над великим тебе поставить.

Вас може зацікавити

15 червня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

23 січня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

6 травня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний