16.8 C
Lutsk
Четвер, 12 Вересень, 2024
Основи православ'я

Три поради, як правильно вивчати Святе Письмо

Корисні поради для охочих вивчати Священне Писання від керуючого справами УПЦ митрополита Антонія (Паканича).

Найперше, треба щиро захотіти пізнати Слово Боже. І почати шлях пізнання найкраще з Нового Завіту. Досвідчені пастирі радять знайомитися з Біблією через Євангеліє від Марка (тобто не в порядку його викладу). Воно найкоротше, написане простою та зрозумілою мовою.

Прочитавши Євангеліє від Матвія, від Луки та від Іоанна, переходимо до книги Діянь, апостольських послань та Апокаліпсису (найскладніша та найбільш таємнича книга у всій Біблії). І лише після цього можна приступати до старозавітних книг.

Прочитавши Новий Завіт, легше зрозуміти сенс Старого. Адже апостол Павло не дарма сказав, що старозавітне законодавство вело до Христа (см.: Гал. 3: 24): воно веде людину, ніби дитину за руку, щоб дати їй по-справжньому зрозуміти, що ж відбулося під час боговтілення, що таке загалом боговтілення для людини.

Бажано мати під рукою книги, які пояснюють Священне Писання. Можна порадити творіння блаженного Феофілакта Болгарського. Його пояснення короткі, але дуже доступні та глибоко церковні, відображають Передання Церкви.

Класичними також є бесіди святителя Іоанна Златоуста на Євангеліє та послання апостольські. Якщо виникають певні питання, непогано було би порадитися з досвідченим священником.

Необхідно розуміти, що читання Священного Писання – це частина духовного подвигу. І дуже важливо молитися, очищувати свою душу. Адже ще у Старому Завіті було сказано: у лукаву душу не ввійде премудрість і не буде перебувати в тілі, яке підвладне гріху, бо святий Дух премудрості віддалиться від лукавства та ухилиться від нерозумних думок, та посоромиться неправди (Прем. 1: 4-5).

Досвідчені старці у монастирях давали послушнику правило: перед тим, як вивчати Священне Писання, треба спочатку познайомитися з творіннями святих отців.

Читання Біблії – це не просто вивчення Слова Божого, це як молитва. Я взагалі б радив читати Біблію зранку, після молитовного правила. Думаю, нескладно виділити 15-20 хвилин, щоб прочитати одну-дві глави з Євангеліє, послань апостольських. Так можна отримати і духовний заряд на весь день. Дуже часто таким чином з’являються відповіді на серйозні питання, які ставить перед людиною життя.

Переклад з рос. Любові Максимчук

Джерело 

Вас може зацікавити

9 березня – перше і друге обретіння глави Іоанна Предтечі

Редактор Головний

Молитва – це преображення душі

Редактор Головний

16 травня – Церква вшановує пам’ять прп. Феодосія, ігумена Печерського

Редактор Головний