4.5 C
Lutsk
П’ятниця, 19 Квітень, 2024
Всі новини Публікації

Навіщо нам потрібен Петрів піст і як правильно у ньому постити?

Настав Петрів піст. Цього року він триває з 12 червня до 12 липня – день святих первоверховних апостолів Петра та Павла. Початок посту пов’язаний із святами Тріоді Цвітної, тому дата початку рухлива. Але кінець завжди 12 липня, у день святих апостолів Петра та Павла, через що цей пост називається ще Апостольським. Він, як і Різдвяний, несуворий: крім серед та п’ятниць, можна їсти рибу та інші морепродукти.

Історія цього посту бере початок у давнину. Раніше їм постили ті, хто з якихось причин не могли постити у Великий піст (мандрівники, мореплавці, купці, воїни, хворі). Тому Петров піст – «родич» Великого посту.

Примітно, що у певні дні (наприклад, перший день посту та деякі інші дні) відбуваються богослужіння на кшталт богослужінь Великого посту співом на утрені «Алілуя» замість «Бог Господь» і з уклінними молитвами преподобного Єфрема Сиріна.

Налаштовувати душу треба на цей піст так, як на Великий піст: потрапити в пустелю свого серця і молитися в душі своїй, щоб вона сподобилася споглядання Бога.

Церква в кожен піст закликає нас ніби вийти зі світу, відсторонитися від світу, щоб молитвою, читанням Святого Письма, святих отців, Таїнствами Церкви, добрими справами очистити свою душу, заспокоїти її від бур юдолі земної, яких так багато зараз, і глибоко, всередині свого серця заспокоїтись у Богові, Який вже переміг світ для тебе. Він – Переможець – стоїть на бунтівних бурхливих хвилях житейського моря-океану і кличе нас, як кликав святого первоверховного апостола Петра до себе. Він простягає до нас руку, щоб підтримати нас, щоб ми вийшли внутрішньо, сердечно з утлого човна звичного побуту, звичного способу життя і, можливо, рабства речей та пристрастей, і злетіли над морем вгору, і пішли хвилями до Бога, Який чекає нас у новій реальності нового гірського граду Єрусалиму.

Мужаймося. Цей світ – лише подорож до Бога. Ми всі тут мандрівники. Але вже тут слід навчити себе з Божою допомогою жити Небом і сфокусуватися на кінцевій меті – досягненні Царства Небесного.

Для цього нам і дано Петрів піст. Важливо прийти до тями, заспокоїтися, відкалібрувати свої цілі життя, вивірити сенс свого життя. І крізь опалий пил, бруд і гар цього світу побачити в прозорості повітря і тиші буття Бога, Який чекає на нас, Який простягнув Свою благословляючу Дісну до нас.

Святі первоверховні апостоли Петро і Павло, моліть Бога за нас!

Джерело

Вас може зацікавити

Єпископ Афанасій очолив всенічну напередодні першої річниці освячення Свято-Миколаївського храму Луцька

Редактор Головний

Єпископ Афанасій очолив святкування з нагоди 10-ої річниці освячення Свято-Димитрівського храму с. Вишнів

Редактор Головний

Розпорядження керуючого єпархією напередодні Дня Української Державності

Редактор Головний